Ελευθερία- Π. Κερατσινίου 0-4

Με πρωταγωνιστή και σκόρερ των δύο γκολ για την ομάδα του ο Μάνδυλας χάρισε τη νίκη στον Πανιώνιο Κερατσινίου με 4-0 στην έδρα της Ελευθερίας.

Οι φιλοξενούμενοι έδειξαν τις διαθέσεις τους στην αρχή του αγώνα καθώς πίεζαν για να προηγηθούν στο σκορ και τα κατάφεραν με τον Σουλελέ στο 42ο λεπτό, αφού είχε προηγηθεί το δοκάρι του Καρακάσογλου στο 29’. Στο 48ο έκανε το 0-2 ο Μάνδυλας για να έρθει ο ίδιος παίκτης πέντε λεπτά αργότερα και να διπλασιάσει τα προσωπικά του γκολ. Το τελικό 0-4 σημείωσε ο Κούμπαρης στο 75΄ με ωραίο πλασέ έξω από την περιοχή. Αξίζει να συμειωθεί πως οι γηπεδούχοι αγωνιζόταν με δέκα παίκτες από το 65΄ λόγω αποβολής του Καραγκούνη.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο κ. Φιλακούρης.

ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ: Βρούτσης, Αγγελόπουλος, Σκαντσίκας, Ψυχράμης, Πριμικίδιος(55’ Κουρκούτας), Λαζάρου(80΄Βούλγαρης), Πολύμερος, Δεμερτζής, Καραγκούνης, Μπάλιος,Παπαγιάννης(65΄ Φόνσος)

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ: Νάζος, Σαμιώτης, Θάνου, Θεοδώρου(59’Σκλαβούνος), Μάνδυλας, Κουδουνάκος, Κανάκης(46΄ Κούμπαρης), Παρασκευαϊδης, Καρακάσογλου(55’ Τσερεμέτης), Νερομιλιώτης, Σουλελές

Ο Γουόρνικ δικαιώνει Παναθηναϊκό και Αταμάν για τα σοβαρά διαιτητικά λάθη στο Game1 με τη Μακάμπι
Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε Παναθηναϊκός AKTOR - Μακάμπι και τη Μαρία Σάκκαρη
Με... Super Χίροου το Μαϊάμι «λύγισε» τους Σέλτικς κι έκανε το break στη Βοστώνη
Παναθηναϊκός AKTOR – Μακάμπι Τελ Αβίβ: «Τελικός» για την ισοφάριση στο ΟΑΚΑ - Η ώρα και το κανάλι