Νίκες παραμονής για Γεράνι και Δόξα Πλατανέ

Σημαντικές νίκες για την παραμονή τους στην Α' Ρεθύμνου πήραν οι Ποσειδώνας Γερανίου και Δόξα Πλατανέ, στην 24η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Στο Γεράνι αν και οι γηπεδούχοι έπαιζαν για περισσότερα από 60 λεπτά με 10 παίχτες κατάφεραν και πήραν το «τρίποντο» επικρατώντας του Σπηλίου με 2-1.

Η Δόξα Πλατανέ επικράτησε με 0-1 του Άρη και έκανε και εκείνη με τη σειρά της ένα σημαντικό βήμα παραμονής στην πρώτη κατηγορία του Ρεθύμνου με ένα και μόνο τέρμα και μάλιστα αυτογκόλ να κρίνει το ματς αυτό του Παπάζογλου από το 62ο λεπτό.

Η Φλόγα Ρουστίκων γνώρισε βαριά ήττα με 4-0 από τα Λιβάδια, με αποτέλεσμα ο υποβιβασμός να μοιάζει πιο κοντά από ποτέ.

Στο τελευταίο παιχνίδι της ημέρας, ο ΟΦ Αρμένων πήρε τους τρεις βαθμούς και επέστρεψε στις νίκες αφού επιβλήθηκε με 2-0 του Αστέρα Περάματος.