Τουλάχιστον… χάνει στα φιλικά ο Κατσαντώνης

Την ήττα σε φιλικό προπονητικού χαρακτήρα γνώρισε ο πρωτοπόρος της Α’ κατηγορίας της Ευρυτανίας, Κατσαντώνης Αγράφων με 5-3 από την Ποταμιά.

Η φιλική αναμέτρηση έγινε στο πλαίσιο της προετοιμασίας των ομάδων για την επανέναρξη του πρωταθλήματος, το απόγευμα του Σαββάτου (25/2) και είχε συνολική διάρκεια 60 λεπτών.

Με την Ποταμιά αγωνίστηκαν οι Κώστας Σταμούλης του ΑΠΟΚ, Γιώργος Σακαμπέτης και Φώτης Ζαχαράκης της Μυρίκης. Ενώ στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα απουσίαζε ο προπονητής της Σπύρος Κολόκας.

Η ομάδα των Αγράφων ήταν αυτή που μπήκε δυνατά και άνοιξε το σκορ με τον Κώστα Καλύβα στα πρώτα λεπτά με εύστοχο χτύπημα πέναλτι, ενώ η Ποταμιά έφερε το ματς στα ίσια, λίγα λεπτά αργότερα με το πλασέ του Μπούρα, έπειτα από φάουλ του Κοσμά.

Μάλιστα, στην πρώτη καλή του δεύτερου μέρους, η Ποταμιά έκανε την… ανατροπή, καθώς σκόραρε ο Ζαγκότσης για το 2-1 και λίγα λεπτά αργότερα, ο Κοσμάς «έγραψε» το 3-2. Τα Άγραφα αντέδρασαν και μείωσαν με το αυτογκόλ του Αζακά και ο Κ. Καλύβας με σουτ, διαμόρφωσε το 3-3.

Ωστόσο, η Ποταμιά πήρε τη νίκη, χάρις σε τέρμα του Σταμούλη με μακρινό σουτ και ο Κώστας Μπούρας με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα, ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 5-3.

Ποταμιά: Χειλάς, Ζαχαράκης, Σταμούλης, Σακαμπέτης, Ζαγκότσης Γ., Κοσμάς, Κοτρώνης, Γιαννακόπουλος, Μαντζιούτας Κ., Μπούρας Κ., Αζακάς.
Έπαιξε και ο Μπίκας.

Κατσαντώνης Αγράφων: Καλύβας Γ., Θεοχάρης, Γιαννιώτης, Τσιγαρίδας, Τσιούμας, Ντότσικας, Καλύβας Τ., Μάρκης, Σιταράς, Αθανασόπουλος, Καλύβας Κ.
Αγωνίστηκαν και οι: Πέτρου, Ράπτης.

Πηγή: EvrytaniaSport

Euroleague, Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός 77-69: Έμεινε από ενέργεια και η Μπάρτσα έκανε το 1-1
Λίβερπουλ: Συμφωνία με Σλοτ, αυτός ο αντικαταστάτης του Κλοπ
Euroleague: Ισοφάρισε η Μονακό τη Φενέρμπαχτσε μετά από ντέρμπι