Ήφαιστος-Αστέρια 6-0

Στην κορυφή της βαθμολογίας του 2ου ομίλου της Β’ Πειραιά παρέμεινε ο Ήφαιστος, διαλύοντας εντός έδρας τα Αστέρια Δραπετσώνας με το επιβλητικό 6-0.

Οι γηπεδούχοι δεν άφησαν κανένα περιθώριο αμφισβήτησης στα Αστέρια, σκορπίζοντάς τα στους έξι ανέμους! Χαρακτηριστικό ωστόσο είναι το γεγονός πως στο πρώτο ημίχρονο πέτυχαν μόλις ένα γκολ με τον Καλούδη και αυτό πέντε λεπτά πριν εκπνεύσει το ημίχρονο.

Με την έναρξη ωστόσο του δεύτερου μέρους, σημειώθηκε καταιγισμός γκολ από τους «κιτρινόμαυρους». Το χορό άνοιξε ο Γρημάνης στο 50’ για να ακολουθήσουν άλλα 2 γκολ από τους Μοβσετσιάν(65’) και Μάντζαρη(72’). Στο 80’ ο Μοβσετσιάν θα διπλασιάσει τα προσωπικά του τέρματα ανεβάζοντας το δείκτη του σκορ στο 5-0, ενώ τρία λεπτά αργότερα, και πάλι ο Καλούδης, θα σφραγίσει την συντριβή των «κυανοκίτρινων» γράφοντας το τελικό 6-0.

Στην μεγάλη διάσταση του σκορ συνέβαλε και ένας παίκτης των φιλοξενούμενων αφού ο Φέργκο υποχρέωσε την ομάδα του να αγωνιστεί με παίκτη λιγότερο από το 79’.

ΗΦΑΙΣΤΟΣ: Γιαννούλης, Κεβορκιάν, Μάντζαρης(71’ Στρακόσια), Κουτρούλης(65’ Γεωργιτσάκης), Αξιώτου Δ., Κλάδης(80’ Αξιώτης Α.), Ψυκάκος, Καλούδης, Μοβσετσιάν, Πουγούνας, Γρημάνης

ΑΣΤΕΡΙΑ ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑΣ: Λαγάνης, Λουκόπουλος, Μελίσσης, Κεσίγης, Σοφιανός, Ταμπουρατζής Π., Φέργκο, Δαλακλής (46’ Δουλγκέρης), Μεράπ, Διακάκης, Ταμπουρατζής Δ.

Παναθηναϊκός AKTOR: Στο νοσοκομείο ο Πάρης Δερμάνης
Μακάμπι: Μέσα ο Μπάλντγουιν
Μακάμπι Τελ Αβίβ – Παναθηναϊκός AKTOR: Στην «Aleksandar Nikolic Hall» για το «τελικό» οι «πράσινοι»
Ρεάλ Μαδρίτης: Νέο συμβόλαιο με τον 14χρονο γιο του Μαρσέλο