Έχασαν στα «χαρτιά» Αστέρια και Αργοναύτης

Η ΕΠΣ Πειραιά, μηδένισε τα Αστέρια Δραπετσώνας στον αγώνα με την Πειραϊκή, την οποία είχε νικήσει με σκορ 2-0, για τον λόγο ότι χρησιμοποίησε κατά παράβαση τρεις ξένους αντί για δύο, σύμφωνα με τον κανονισμό.

Η ομάδα της Δραπετσώνας έχασε το παιχνίδι στα χαρτιά με σκορ 3-0, ενώ της επιβλήθηκε πρόστιμο 100 ευρώ.

Η Ένωση του Πειραιά επέβαλλε μηδενισμό και στο σωματείο του Αργοναύτη, επειδή στον αγώνα με τη Δόξα Πειραιά – είχε λήξει ισόπαλος χωρίς τέρματα - αντικατέστησε 20χρονο ποδοσφαιριστή με άλλον μεγαλύτερης ηλικίας, κατά παράβαση του κανονισμού.

Έτσι λοιπόν, ο Αργοναύτης χάνει το παιχνίδι στα χαρτιά με τέρματα 3-0, ενώ θα πληρώσει και πρόστιμο 100 ευρώ.

Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό
Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας, κορυφαίος πασέρ στα play offs - Συγκίνηση για τον Πάρη
Παναθηναϊκός AKTOR: Αφιέρωσε τη νίκη στον Πάρη ο Αταμάν - «Στο 5ο ματς το ΟΑΚΑ θα είναι φωτιά»
Άστον Βίλα - Ολυμπιακός 2-4: Αφεντικό για τον τελικό στην «OPAP Arena» με τεσσάρα