Πασσάς: «Κυριαρχήσαμε σε όλες τις γραμμές»

Ικανοποιημένος από τη νίκη της ομάδας του επί της Φραγκίστας, εμφανίστηκε ο Κώστας Πασσάς.

Ο τεχνικός ηγέτης του Απεραντιακού, μετά τη νίκη με 5-1, υποστήριξε πως το «τρίποντο» ήταν… μονόδρομος για την ομάδα του, υποστηρίζοντας πως το σκορ θα ήταν μεγαλύτερο αν υπήρχε μεγαλύτερη σοβαρότητα.

«Ήταν ένα παιχνίδι, το οποίο είχε για μας μεγάλη σημασία, για να κυνηγήσουμε την 4αδα. Αν φέρναμε ισοπαλία, μετά και τους δυο χαμένους βαθμούς με τον Άγιο Προκόπιο, θα απομακρυνόμασταν. Σε όλο το παιχνίδι ήμασταν καλύτεροι, απειληθήκαμε 1-2 φορές, εκ των οποίων μετά από ένα αμυντικό λάθος δεχτήκαμε το γκολ», ανέφερε αρχικά ο Κώστας Πασσάς.

Και συνέχισε: «Ειδικά το δεύτερο ημίχρονο ήταν μονόλογος και χάναμε την μια ευκαιρία μετά την άλλη, λόγω έλλειψης σοβαρότητας. Κυριαρχήσαμε σε όλες τις γραμμές και η απόδειξη είναι ότι μέσα σε 10 λεπτά μπήκαν 3 γκολ. Εύχομαι στην Φραγκίστα, η οποία είναι μια αξιόμαχη ομάδα καλή συνέχεια.

Έχει μικρά παιδιά, που ξέρουν την μπάλα και περνώντας ο χρόνος θα βελτιωθούν και θα είναι ακόμη πιο ανταγωνιστική. Συγχαρητήρια στους παίχτες μου για την νίκη, αλλά τους συγχαίρω μόνο για την απόδοση του δεύτερου μέρους».

Για να έχετε πλήρη πρόσβαση στις κυριότερες ειδήσεις της ημέρας και μέσα από τη σελίδα σας στο Facebook, κάντε LIKE στο Onsports πατώντας ΕΔΩ.

Ελεύθερη πτώση για την Άστον Βίλα - Έχασε απ' την Μπράιτον, τραυματίστηκε ο Ρότζερς!
Πρόστιμο 30.000 ευρώ στη Φενέρμπαχτσε για το ντου οπαδών προς παίκτες της Μονακό