Φαληρικός- Νέο Ικόνιο 4-0

Εύκολη νίκη πήρε ο Φαληρικός επικρατώντας με το επιβλητικό 4-0 εντός έδρας του Νέου Ικονίου.

Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να σημειώσουν τρία γκολ μέσα σε έξι λεπτά μετατρέποντας το ματς από το πρώτο ημίχρονο, σε τυπική διαδικασία.Το σκορ άνοιξε ο Τσότσογλου στο 28’ για να ανεβάσει τον δείκτη του σκορ στο 3-0 ο Λαζάρου με δύο προσωπικά γκολ(31’, 34’ πεν.). Οι φιλοξενούμενοι στην απέλπιδα προσπάθεια να επιστρέψουν στον αγώνα, έχασαν πέναλτι στο 62’ με τον Γκούβελο(απέκρουσε ο Κακαβάς) για να «γράψει» δέκα λεπτά αργότερα ο Λέζο το τελικό 4-0 για τους γηπεδούχους.

ΦΑΛΗΡΙΚΟΣ: Kακαβάς, Τσότσογλου Γ., Ανδριανός, Ραπτόπουλος, Μήλιος(67’ Μπέκας), Σαλονικίδης, Κουτσουναμέντος, Λαζάρου, Τσότσογλου Σ., Κουτσόπουλος(82΄ Αργυρός), Λέζο

ΝΕΟ ΙΚΟΝΙΟ: Λεντής, Γεωργιάδης, Χάλαρης Μ., Κοντολέων, Καραπετσάνης(46’ Καπογιαννάτος), Καρράς, Γιαλελής, Τριαντάφυλλος, Σταυράκογλου, Γκούβελος, Αγγελάκης