Κριός -ΠΑΟΚ Μάνδρας 0-5

Άνετη νίκη πήρε ο ΠΑΟΚ Μάνδρας επικρατώντας με το επιβλητικό 5-0 του Κριού στο γήπεδο της παραλίας του Ασπρόπυργου.

Χαρακτηριστικό είναι το γεγονός πως τα τέσσερα από τα πέντε γκολ των φιλοξενούμενων σημειώθηκαν στο πρώτο ημίχρονο. Το χορό των γκολ άνοιξε στο 20’ ο Μπασέτας για να αναλάβει δράση  ο Λίγγος στο 21’ και στο 41’ ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ στο 3-0. Ένα λεπτό αργότερα ο Κοπαλάς θα γράψει το 4-0 σφραγίζοντας το μαρτύριο των γηπεδούχων για το πρώτο ημίχρονο.Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι κατέβασαν… ταχύτητες αφού σημείωσαν μόλις ένα γκολ με τον Γερολύμο στο 70’.

Με αυτήν την νίκη οι γηπεδούχοι παρέμειναν ψηλά στην βαθμολογία με τον Κριό να παραμένει στην προτελευταία θέση της βαθμολογίας.

ΚΡΙΟΣ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΥ: Σπηλιόπουλος, Κωνσταντίνου, Καλοήδας, Μούλα, Τελίδης, Μυλώπουλος, Φωτιάδης, Σίνος, Λαζαρίδης, Βάλμας(70’ Στρατέλης), Βάντζος

ΠΑΟΚ ΜΑΝΔΡΑΣ: Τζουβάρας, Τζιανάκας, Τσάτσης(75’ Καναβός), Διολέτης(74’ Παπακωνσταντίνου), Μαρούγκας, Αθανασέη, Κοπαλάς(46’ Κανάκης), Κλογκιέρι, Γερόλυμος, Λίγγος, Πασέτας

Οι αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας (04/05) - Με πλούσια δράση στην Ευρώπη
Τα πρωτοσέλιδα των αθλητικών εφημερίδων της ημέρας (04/05) - «Δέος» για τον Ολυμπιακό
Άννα Κορακάκη: Εκτός τελικού στο αεροβόλο πιστόλι στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Σκοποβολής
Αντσελότι:« Αύριο ο Κουρτουά, με Μπάγερν θα παίξει ο Λούνιν»