Δύο εφικτά όρια

Ο Παναθηναϊκός ψάχνει αντίδραση στη Βιτόρια κόντρα στην Μπασκόνια, ο Σέλβιν Μακ προσαρμόστηκε άμεσα στους Πράσινους και ήταν ο πρώτος σκόρερ του στα δύο παιχνίδια που αγωνίστηκε, εφικτό να πετύχει τουλάχιστον 11 πόντους. Και στην Αναντολού Εφές ο Σίνγκλετον έχει δυνατότητα να περάσει το χαμηλό όριο των 4,5 πόντων.

Ο Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ δεν ήταν ανταγωνιστικός για 40 λεπτά στη Βαλένθια, έφτασε τα 20 λάθη και λογικά ηττήθηκε με 95-83 από την ισπανική ομάδα. Πάντα επί ισπανικού εδάφους θα αναζητήσει την αντίδραση, με αντίπαλο την Μπασκόνια, στην προσπάθειά του αυτή θα έχει αρωγό τον Σέλβιν Μακ. Ο Αμερικανός γκαρντ προσαρμόστηκε στις απαιτήσεις του Παναθηναϊκού άμεσα μετά την απόκτησή του και ήταν πρώτος σκόρερ των Πρασίνων και στα δύο ματς που αγωνίστηκε. Σημείωσε 18 πόντους με 5/8 σουτ κόντρα στην Αναντολού Εφές ενώ ήταν… άχαστος με τη Βαλένθια, πέτυχε 15 πόντους με 5/5 σουτ. Το όριο που προσφέρεται για να περάσει είναι χαμηλό, εφικτό το Over 10,5 πόντων σε τιμή 1,85 στον ΟΠΑΠ.

Νωρίτερα στη Μόσχα η Κίμκι υποδέχεται την Αναντολού Εφές και προσδοκώ την… ανάσταση του Κρις Σίνγκλετον. Ο άλλοτε φόργουορντ του Παναθηναϊκό δεν συνεισφέρει φέτος στο σκοράρισμα της τουρκικής ομάδας, σε οκτώ ματς έχει τον κάκιστο μέσο όρο των 3,5 πόντων, μόλις σε ένα παιχνίδι φέτος έχει πετύχει διψήφιο αριθμό (10), στη νίκη επί της Αλμπα Βερολίνου. Περιμένουμε την επιθετική αφύπνιση του Αμερικανού, όχι κάτι το ιδιαίτερα… εξτρίμ για έναν παίκτη με μέση συμμετοχή τα 21 λεπτά, το όριο πόντων είναι στους 4,5 και σε τιμή 1,85 μπορεί να το ξεπεράσει.

ΠΡΟΤΑΣΗ

(19:00): ΚΙΜΚΙ – ΑΝΑΝΤΟΛΟΥ ΕΦΕΣ: Σίνγκλετον Over 4,5 (1,85)
(21:30): ΜΠΑΣΚΟΝΙΑ – ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΟΠΑΠ: Μακ Over 10,5 (1,85)

ΠΑΟΚ: Πέθανε ο Νίκος Τζαντζαράς
LIVE Euroleague: Ο «τελικός» για το Final Four του Παναθηναϊκού AKTOR κόντρα στη Μακάμπι Τελ Αβίβ
Παναθηναϊκός Aktor: Στο ΟΑΚΑ για τον... τελικό ο Δ. Γιαννακόπουλος
Παναθηναϊκός: Ατομικό για Μπερνάρ και Ιωαννίδη