«Χέρι-χέρι» για τον τίτλο

Γιουβέντους και Λάτσιο μάχονται για τον τίτλο στην Ιταλία, η δράση συνεχίζεται αμείωτη στο καμπιονάτο, οι δύο ομάδες είναι φαβορί στα εκτός έδρας ματς με Τζένοα και Τορίνο αντίστοιχα.

Η Λάτσιο παρά τα προβλήματα απουσιών στην επιστροφή στη δράση, προσπαθεί να παραμείνει κοντά στη Γιουβέντους, στη μάχη για τον τίτλο. Είναι στο -4 από τους «μπιανκονέρι» και προέρχεται από τη δύσκολη νίκη με 2-1 επί της Φιορεντίνα, με ανατροπή στο δεύτερο ημίχρονο. Το συγκρότημα του Σιμόνε Ιντσάγκι έχει την πρώτη τύχη για τη νίκη στην αναμέτρηση με την Τορίνο, η οποία προέρχεται από την ήττα με 4-2 από την Κάλιαρι, εμφανίζοντας μεγάλες αμυντικές αδυναμίες. Το διπλό σε τιμή 1,70 στον ΟΠΑΠ.

Η Γιουβέντους είναι ασφαλώς η ομάδα που ξέρει όσο καμία άλλη, όταν το πρωτάθλημα μπαίνει στην τελική ευθεία, να παίρνει τα αποτελέσματα εκείνα που θα τη φέρουν πιο κοντά στον τίτλο. Οι «μπιανκονέρι» είναι στο +4 από τη Λάτσιο και προέρχονται από το 4-0 επί της Λέτσε, ξεσπώντας στο δεύτερο ημίχρονο πετυχαίνοντας και τα τέσσερα γκολ. Στο εκτός έδρας παιχνίδι με αντίπαλο την Τζένοα η Γιουβέντους έχει τον πρώτο λόγο, η Τζένοα έχει εμφανίσει αμυντικές αδυναμίες στα δύο παιχνίδια μετά την επιστροφή στη δράση, δέχτηκε έξι γκολ από Πάρμα και Μπρέσια. Το διπλό σε τιμή 1,45 στον ΟΠΑΠ.