Με δύο μεγάλα ντέρμπι επιστρέφει η Super League

ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός και ΑΕΚ-Παναθηναϊκός με 0% γκανιότα από το Pamestoixima.gr στην αγορά «Τελικό Αποτέλεσμα» έως την έναρξή τους

H Super League ξανά στη σέντρα. Τρεις μήνες μετά την ολοκλήρωση της κανονικής περιόδου αρχίζουν τα play off και τα play out.
Η πρεμιέρα των play off θα γίνει σήμερα, στις 21:30, με τον αγώνα Άρης-ΟΦΗ. Τα μεγάλα παιχνίδια θα διεξαχθούν αύριο. Στις 19:30 θα ξεκινήσει το ντέρμπι ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός και στις 21:30 το ντέρμπι ΑΕΚ-Παναθηναϊκός.

Με 0% γκανιότα όλα τα παιχνίδια των play off και play out
Ο Ολυμπιακός έχει ξεφύγει στη βαθμολογία και είναι αγκαλιά με τον τίτλο. Ήταν αήττητος στην κανονική περίοδο του πρωταθλήματος και στα δύο ντέρμπι με τον ΠΑΟΚ είχε μία ισοπαλία και μία νίκη.
Το πρώτο παιχνίδι, στο Καραϊσκάκη, έληξε ισόπαλο με 1-1. Προηγήθηκε ο ΠΑΟΚ στο 29’ με τον Ίνγκασον και ισοφάρισε ο Ολυμπιακός στο 64’ με πέναλτι του Βαλμπουενά. Στο δεύτερο ντέρμπι, στην Τούμπα, ο Ολυμπιακός πήρε τη νίκη με 0-1 χάρη στο αυτογκόλ του Γιαννούλη στο 49’.

Η ανατροπή από 0-2 σε 3-2 και η ρεβάνς με το γκολ του Αραούχο
Η ΑΕΚ και ο Παναθηναϊκός μοιράστηκαν τις νίκες στα μεταξύ τους ντέρμπι στην κανονική περίοδο του πρωταθλήματος, στην κοινή έδρα τους, το ΟΑΚΑ.
Εντυπωσιακή ήταν η εξέλιξη του πρώτου αγώνα με γηπεδούχο τον Παναθηναϊκό. Η ΑΕΚ προηγήθηκε με 0-2 στο πρώτο ημίχρονο, με τα γκολ του Μπακάκη στο 18’ και του Ολιβέιρα στο 36’. Ο Παναθηναϊκός έκανε την ανατροπή στο δεύτερο μέρος με σκόρερ τους Μακέντα στο 67’, Περέα στο 70’ και Κολοβέτσιο στο 88’. Στον δεύτερο γύρο η ΑΕΚ πήρε τη ρεβάνς. Το γκολ του Αραούχο στο 8’ ήταν αρκετό για να της δώσει τη νίκη με 1-0.
Πολλά είναι και τα μακροχρόνια στοιχήματα για τη Super League  στα οποία μπορούν να ποντάρουν οι παίκτες του Pamestoixima.gr λίγες ώρες πριν από την έναρξη των play off και play out.

Αναβλήθηκε το Παναθηναϊκός AKTOR - Προμηθέας λόγω του ΑΕΚ-Ολυμπιακός
Οι διαιτητές των playoffs: Σλοβένος στο ΑΕΚ - Ολυμπιακός, Δανός στο Παναθηναϊκός - ΠΑΟΚ
Κύπελλο Ελλάδας, Παναθηναϊκός - Άρης: Τελικό με 8.000 κόσμο για κάθε ομάδα θέλει ο Καρυπίδης