Αλλο ματς η ρεβάνς

ΟΦΗ και Πλατανιάς στη… μάχη της Κρήτης διεκδικούν την παραμονή/άνοδο στη Σούπερ Λίγκα. Το πρώτο ματς έληξε 0-0, η ρεβάνς θα είναι διαφορετική και οι ομάδες χρειάζονται γκολ για να φτάσουν στο στόχο τους.

Ο Πλατανιάς της Football League παρότι θεωρητικά κατώτερος ζόρισε τον ΟΦΗ στο πρώτο παιχνίδι και ειδικά στο πρώτο ημίχρονο είχε κάποιες ευκαιρίες, μπορούσε να είχε προηγηθεί. Το 0-0 παρέμεινε ως το τέλος και άφησε ανοιχτούς λογαριασμούς για τη ρεβάνς του «Γεντί Κουλέ», ένα αποτέλεσμα… επικίνδυνο για τον γηπεδούχο ΟΦΗ, αφού θα πρέπει να προστατεύσει την άμυνά του για να μην ψάχνει στη συνέχεια δύο γκολ για να ανατρέψει την κατάσταση. Θυμίζουμε ότι ισχύει ο κανονισμός του εκτός έδρας γκολ, ο Πλατανιάς ωστόσο έδειξε ότι είναι σε θέση να απειλήσει την άμυνα του ΟΦΗ. Θα πάρουμε αυτό το ρίσκο και αναζητούμε το G/G, στο καλοπληρωμένο 2,45 του ΟΠΑΠ.

Στη Β’ Ιταλίας ημιτελική φάση των πλέι-οφ για την άνοδο στη Serie A. Η Βερόνα υποδέχεται την Πεσκάρα στο «Μπεντεγκόντι» και η γηπεδούχος, έχοντας κατώτερη θέση στην κατάταξη της κανονικής περιόδου, οφείλει να πάρει ρίσκα και να ψάξει μία νίκη στα δύο παιχνίδια που θα αναμετρηθούν. Και αυτό γιατί ο κανονισμός των μπαράζ ανόδου δίνει τη δυνατότητα στην Πεσκάρα, που τερμάτισε ψηλότερα στη βαθμολογία, να προκριθεί για παράδειγμα στον τελικό και με δύο ισοπαλίες. Η Βερόνα πήρε την πρόκριση επικρατώντας στην παράταση με 4-1 της Περούτζια, ενώ η Πεσκάρα απέφυγε τον προκριματικό γύρο μέσω της τέταρτης θέσης στην κανονική περίοδο. Τα δύο φετινά παιχνίδια τους έληξαν G/G (3-1 και 1-1), αυτή θα είναι και η επιλογή σε τιμή 1,78 στον ΟΠΑΠ.