Κολωνία για το 2/2

Η Κολωνία είναι φαβορί για την άμεση επιστροφή στη Μπουντεσλίγκα, ξεκίνησε με νίκη τη σεζόν, 2-0 την Μπόχουμ, έχει τον πρώτο λόγο στην αναμέτρηση με την Ουνιόν Βερολίνου, μαζί με την εξαιρετική παράδοση.

Με το δεξί ξεκίνησε τη σεζόν η Κολωνία στη δεύτερη κατηγορία της Γερμανίας, επικράτησε 2-0 εκτός έδρας της Μπόχουμ και έδειξε με το καλημέρα ότι είναι δίκαια στα φαβορί για την άμεση επάνοδο στη Μπουντεσλίγκα. Το συγκρότημα του Μάρκους Ανφανγκ είχε και τύχη στο πρώτο ημίχρονο αλλά και την ποιότητα να εκμεταλλευτεί τις ευκαιρίες που της προέκυψαν, ενώ κράτησε καλά στο τελευταίο 20λεπτο, όταν και έμεινε με δέκα παίκτες. Αντίπαλος στη δεύτερη αγωνιστική η Ουνιόν Βερολίνου, που και αυτή κέρδισε στη δική της πρεμιέρα, 1-0 την Αουε, σκοράροντας στο 87’. Η Κολωνία έχει την ποιότητα αλλά και την πρόσφατη παράδοση με την Ουνιόν, την έχει κερδίσει στα τρία τελευταία παιχνίδια σκοράροντας συνολικά 13 φορές. Ο άσος σε απόδοση 1,50 στον ΟΠΑΠ.

Η πρεμιέρα στο τουρκικό πρωτάθλημα κλείνει με την αναμέτρηση της Καϊσέρισπορ με την Αντάλιασπορ. Φαβορί η γηπεδούχος σε απόδοση 1,60, το καλοκαίρι στην πλευρά της Αντάλιασπορ ήταν δραματικό, τα οικονομικά προβλήματα είναι ανυπέρβλητα και οδήγησαν στην αποχώρηση σημαντικών παικτών και στη γενικότερη αποψίλωση του ρόστερ. Υπήρξε απαγόρευση μεταγραφών και το μόνο που μπόρεσε να κάνει ήταν να πάρει δύο δανεικούς παίκτες, τους Σισοκό και Οζκάν, οι οποίοι δεν είναι διαθέσιμοι καν για την πρεμιέρα. Η Καϊσέρισπορ έχει την ευκαιρία να ξεκινήσει με νίκη τη σεζόν και ο άσος βρίσκεται στο 1,60 στον ΟΠΑΠ.

ΠΡΟΤΑΣΗ

(21:30): ΚΟΛΩΝΙΑ – ΟΥΝΙΟΝ ΒΕΡΟΛΙΝΟΥ: 1 (1,50)
(21:45): ΚΑΪΣΕΡΙΣΠΟΡ – ΑΝΤΑΛΙΑΣΠΟΡ: 1 (1,60)

Η πορεία της Ολυμπιακής Φλόγας
Euroleague: Διπλά τετράδας για Ολυμπιακό, Μονακό, Μπαρτσελόνα - Τελικός για Παναθηναϊκό AKTOR
Euroleague: "Διπλό" τετράδας στο Βελιγράδι ο Ολυμπιακός
ΠΑΟΚ: Δύσκολα προλαβαίνει Παναθηναϊκό ο Μπάμπα