Παράταση ζωής

Τα φαβορί επιβεβαιώνουν τον τίτλο τους στους τελικούς του ΝΒΑ και τα ισπανικά πλέι-οφ, ωστόσο απόψε υπάρχει η ευκαιρία για παράταση ζωής. Καβαλίερς και Μπαρτσελόνα θα επιδιώξουν να πάρουν την πρώτη τιμητική νίκη.

Στα ημιτελικά των ισπανικών πλέι-οφ η Μπασκόνια έχει δείξει ανωτερότητα εις βάρος της Μπαρτσελόνα, εκμεταλλεύτηκε την έδρα της στα δύο πρώτα ματς και πλέον απέχει μιας νίκης από την πρόκριση στον τελικό. Εύκολο το 1-0 με 86-61, οριακά η δεύτερη επικράτηση με 85-79, με τους Βάσκους να επιστρέφουν από το -10 του ημιχρόνου. Η σειρά πλέον μεταφέρεται στη Βαρκελώνη, η Μπαρτσελόνα έδειξε βελτιωμένο πρόσωπο στο δεύτερο ματς και το έχασε στις λεπτομέρειες. Εχει τις δυνατότητες να κάνει την πρώτη νίκη και να κάνει ξανά διεκδικούμενη τη σειρά, ο άσος στο 1,38 στον ΟΠΑΠ μπορεί να αναζητηθεί.

Στους τελικούς του ΝΒΑ οι Γκόλντεν Στέιτ Γουόριορς εκμεταλλευόμενοι την ποιότητα του ρόστερ τους αλλά και το βάθος στον πάγκο, έφεραν τη σειρά με τους Κλίβελαντ Καβαλίερες στο 3-0, απέχουν μία νίκη από τη «σκούπα» και την κατάκτηση του δεύτερου διαδοχικού τίτλου και τρίτου στα τελευταία τέσσερα χρόνια. Οι Καβς στηρίζονται απελπιστικά και μόνο στον Λεμπρόν Τζέιμς, ο οποίος δείχνει να παλεύει μόνος εναντίον όλων. Εκτίμηση ωστόσο είναι πως οι Καβς θα καταφέρουν να πάρουν τη μία τιμητική νίκη, με τους Γουόριορς να έχουν κατόπιν την ευκαιρία να πανηγυρίσουν τον τίτλο στην έδρα τους. Ο άσος του Κλίβελαντ σε απόδοση αουτσάιντερ, στο 2,25 του ΟΠΑΠ, μπορεί να ρισκαριστεί.

Η πρότασή μας:
(22:00): ΜΠΑΡΤΣΕΛΟΝΑ - ΜΠΑΣΚΟΝΙΑ: 1 (1,38)
(04:00): ΚΛΙΒΕΛΑΝΤ - ΓΚΟΛΝΤΕΝ ΣΤΕΪΤ: 1 (2,25)

Πόλο: Διπλή πρόκριση για τον Υδραϊκό
Ρέντη: Διάλογος-σοκ ανήλικων συλληφθέντων - Καμαρώνει που τον περιμένουν στις φυλακές Αυλώνα!
Euroleague: «Καταιγίδα» η Ρεάλ, εύκολα το 1-0! – Highlights και τηλεοπτικό πρόγραμμα
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: «Μπλόκο» της ΕΛΑΣ στη συγκέντρωση φίλων της «Ένωσης» στο ξενοδοχείο της ομάδας!