Οι επιθέσεις κάνουν τη διαφορά

Νάπολι-Τζένοα και Μπορντό-Παρί Σεν Ζερμέν μπορούν να προσφέρουν παιχνίδια με γκολ.

Η Νάπολι είναι σε φόρμα, το απέδειξε στην απίθανη νίκη με 7-1 επί της Μπολόνια. Εχει την καλύτερη επίθεση της Serie A με 55 γκολ και το εντυπωσιακό είναι πως από τις 14 νίκες της στη σεζόν οι 11 έχουν συνδυαστεί με το Over 2,5. Και αυτό γιατί εκτός του εύκολου σκοραρίσματος οι «παρτενοπέι» έχουν και ιδιαίτερα… ευπαθή άμυνα, δέχονται γκολ στα επτά τελευταία στο πρωτάθλημα. Είναι το φαβορί στο ματς με την Τζένοα, ο συνδυασμός άσου και Over 2,5 πληρώνει 1,47.

Στη Ligue 1 αναμετρώνται Μπορντό και Παρί Σεν Ζερμέν σε ένα αμφίρροπο παιχνίδι, με τις δύο ομάδες να διέρχονται περίοδο καλής φόρμας. Η Μπορντό δεν έχει ήττα στα τελευταία πέντε παιχνίδια, με τρεις νίκες και δύο ισοπαλίες, έχοντας σκοράρει εννιά φορές, στο τελευταίο επικράτησε με άνεση 4-0 εκτός έδρας της Καέν. Η Παρί με δραματικό τρόπο νίκησε 2-1 τη Λιλ, σκοράροντας στις καθυστερήσεις. Περιμένουμε γρήγορο ρυθμό, οι δύο ομάδες μπορούν να σκοράρουν με συνέπεια και το Over 2,5 σε απόδοση 1,60 έχει πιθανότητες να επιβεβαιωθεί.