Σκανδιναβική τριάδα

Απόδοση 6,25 «δημιουργούμε» επιλέγοντας ενδιαφέροντα πονταρίσματα από το σημερινό κουπόνι του Stoiximan

Μόνο στις αποδόσεις είναι φαβορί η Άαλμποργκ απέναντι στην Έσμπιεργκ στο αποψινό μεταξύ τους ματς στην έδρα της πρώτης. Οι δυο ομάδες είναι σχετικά ισοδύναμες με τους φιλοξενούμενους να έχουν ενισχυθεί αρκετά στη μεταγραφική περίοδο και να έχουν τη δυνατότητα να κάνουν την έκπληξη. Θα επιλέξουμε τη διπλή ευκαιρία Χ2 σε απόδοση 1,67.

Όντας φορμαρισμένη η Τζουργκάρντεν υποδέχεται την Ατβίνταμπεργκ και όπως ήταν αναμενόμενο είναι φαβορί. Σε πολύ χαμηλά επίπεδα κυμαίνεται ο «άσος» τον οποίο θα αποφύγουμε, ρισκάροντας με τη νίκη με χάντικαπ -1 των γηπεδούχων που προσφέρεται σε απόδοση 1,80 στον Stoiximan.

Ρίσκο θα πάρουμε και στο ματς της Χάκεν με τη Χάμαρμπι στην έδρα της πρώτης. Εκτός έδρας η Χάμαρμπι «κλείνεται» και παίζει αμυντικά, δεν πρόκειται να αλλάξει αυτή την τακτική σήμερα. Αμφότερες έχασαν αρκετούς και σημαντικούς παίκτες στη μεταγραφική περίοδο, δεν τους αντικατέστησαν. Περιμένουμε «σφιχτό» ματς, επιλέγουμε το 2-3 Γκολ σε απόδοση 2,08. Αντίστοιχη αξία και ίδια απόδοση έχει το Under.