Με ηγέτη τον Ζήση

Σε μία ακόμη νίκη έφτασε η Σιένα στο ιταλικό πρωτάθλημα, καθώς κατέβαλλε την αντίσταση της Μοντεγκρανάρο εκτός έδρας με 74-70.

Ο σύλλογος της Τοσκάνης ο οποίος διατηρείται με άνεση στην πρώτη θέση της βαθμολογίας, είχε κορυφαίο τον Νίκο Ζήση ο οποίος ολοκλήρωσε την αναμέτρηση με έντεκα πόντους (4/4 β., 2/3 δίπ., 1/2 τρ.) σε 28 λεπτά συμμετοχής.

Ο διεθνής σούτινγκ γκαρντ διανύει περίοδο δαιμονιώδους φόρμας, καθώς έχει εκμεταλλευτεί την απουσία λόγω τραυματισμού του Αμερικανού πλέι μέικερ, Μπο Μακάλεμπ.

Παρ' όλα αυτά η Σιένα στην Ευρωλίγκα δεν τα έχει καταφέρει καθόλου καλά στο TOP 16, μιας και στις δύο πρώτες αγωνιστικές έχει γνωρίσει ισάριθμες νίκες και βρίσκεται κοντά στον αποκλεισμό από τη συνέχεια της διοργάνωσης.

Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Τα highlights του «ερυθρόλευκου» θριάμβου στο Conference League
Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό
Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας, κορυφαίος πασέρ στα play offs - Συγκίνηση για τον Πάρη
Παναθηναϊκός AKTOR: Αφιέρωσε τη νίκη στον Πάρη ο Αταμάν - «Στο 5ο ματς το ΟΑΚΑ θα είναι φωτιά»