Επιστροφή στις νίκες για τις «πράσινες»

Μετά από δυο σερί ήττες ο Παναθηναϊκός επανήλθε στα θετικά αποτελέσματα επικρατώντας του Απόλλωνα στην Πτολεμαϊδα με σκορ 53-81.

Οι«πράσινες» παίζοντας φανταστική άμυνα ιδιαίτερα στο δεύτερο δεκάλεπτο στο οποίο δέχτηκαν μόλις 7 πόντους,κατάφεραν να βρούν λύσεις και στην επίθεση, να τρέξουν στο ανοιχτό γήπεδο και να καθαρίσουν νωρίς τον αγώνα.Εξαιρετική εμφάνιση πραγματοποίησαν οι Μαρτζίνέαν και Χαλιβελάκη που πέτυχαν από 22 και 16 πόνους αντίστοιχα.

Οι παίκτριες του Απόλλωνα από την άλλη παρότι ξεκίνησαν καλά στο πρώτο δεκάλεπτο,έχασαν τη συγκέντρωση τους και δεν κατάφεραν να διεκδικήσουν κάτι καλύτερο στην έδρα τους.

Τα δεκάλεπτα: 20-23, 27-50, 39-66, 53-81

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ(Κούκος): Μαγαλιού 5 (1), Λογδανίδου 2, Κυρατζή 2, Καραδήμα 10 (1), Ενκέλε 15, Χολοπούλου, Ρούζιτς 1, ΜαΚλάρεν 16 (1), Παπαβασιλείου, Αθανασιάδου

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ(Γερεουδάκης): Βλάνη 8 (2), Χαλιβελάκη 16, Μέρφι 14 (2), Παντέλη 6, Ζικιρίδου 2, Ντερέβγιανικ 13 (1), Μαρτζινέαν 22 (1), Δάφκου.

Ο Ολυμπιονίκης της πάλης Στίβεσον υπογράφει στο NFL
Champions League: Η απονομή του 15ου στην Ρεάλ - Έτσι «σκότωσε» τη Ντόρτμουντ (videos)
Champions League:Το 15ο για τη Ρεάλ Μαδρίτης, το 5ο του Αντσελότι!
Champions League, Ντόρτμουντ - Ρεάλ Μαδρίτης 0-2: Σήκωσε το 15ο η «Βασίλισσα»