Ανανεώνει ο Καρνέσης
Ο Τόλης Καρνέσης αναμένεται να ηγηθεί την προσπάθεια της Νήαρ Ηστ να επανέλθει στην Α2, μετά το φετινό υποβιβασμό της στη Β’ Εθνική.
Ο έμπειρος τεχνικός, που έχει συνδέσει το όνομά του με την ομάδα της Καισαριανής, λογικά θα συνεχίσει τη συνεργασία του με το σύλλογο, εν αντιθέσει με το Φραγκίσκο Αμάτο που ήδη αποτελεί παρελθόν (θα μεταβεί στην Αγγλία για σπουδές, ενώ ήδη βρίσκεται σε αναζήτηση ομάδας) και τον Ανδρέα Ψαρόπουλο που έχει δεχθεί προτάσεις για να συνεχίσει αλλού την καριέρα του.