Μπάσκετ Γυναικών: Άνετα ο Παναθηναϊκός τον Παναθλητικό
Intime

Μπάσκετ Γυναικών: Ντεμπούτο για τη Χριστινάκη στον Παναθηναϊκό κόντρα στον Παναθλητικό και εύκολη επικράτηση 76-43.

Για την 14η αγωνιστική της Α1 γυναικών, ο Παναθηναϊκός φιλοξένησε τον Παναθλητικό. Οι «πράσινες» είχαν και την Χριστινάκη που έκανε το ντεμπούτο της μετά την απόκτησή της. Δεν αντιμετώπισαν κανένα πρόβλημα να πάρουν τη νίκη πάντως, επικρατώντας 76-43.

Κορυφαίες για τις νικήτριες ήταν η Ριντ με 17 πόντους, η Κάρτερ πρόσθεσε 13, η Πότερ 12 και η Παυλοπούλου είχε 10. Η Χριστινάκη ολοκλήρωσε το ματς με 4 πόντους και 3 ριμπάουντ. Από τις ηττημένες, η Σύρπα είχε 11 πόντους και η Τόμκινς 9.

Τα δεκάλεπτα: 20-12, 37-29, 55-38, 76-43.

Σε αναμετρήσεις της 14ης αγωνιστικής στην Α1 γυναικών στο μπάσκετ, σημειώθηκαν τα εξής αποτελέσματα:

Δάφνη Αγίου Δημητρίου 16

Άστον Βίλα – Ολυμπιακός: Τα highlights του «ερυθρόλευκου» θριάμβου στο Conference League
Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό
Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας, κορυφαίος πασέρ στα play offs - Συγκίνηση για τον Πάρη
Παναθηναϊκός AKTOR: Αφιέρωσε τη νίκη στον Πάρη ο Αταμάν - «Στο 5ο ματς το ΟΑΚΑ θα είναι φωτιά»