Νέα «γκέλα» για την Μακάμπι Τελ Αβίβ- Ήττα από την Μπνέι Χερζλίγια με 71-59

Ακόμη μια απρόσμενη ήττα ήρθε για την ομάδα του Γιάννη Σφαιρόπουλου με σκορ 71-59 από την Μπνέι Χερζλίγια εκτός έδρας

Ούτε τώρα τα κατάφερε η Μακάμπι Τελ Αβίβ γνωρίζοντας την ήττα και στις εγχώριες υποχρεώσεις πέφτοντας στο στο 8-5, παραμένοντας στη δεύτερη θέση.

Η ομάδα του Γιάννη Σφαιρόπουλου ήταν σταθερά πίσω για 40 λεπτά, ενώ στο τελευταίο δεκάλεπτο «κατέβασαν» τα χέρια στην έδρα της Μπνέι Χερζλίγια για το 71-59.

Οι Σκότι Ουίλμπεκιν και Τζέιλεν Ρέινολντς πέτυχαν 13 και 11 πόντους αντίστοιχα και ήταν οι μόνοι που διακρίθηκαν για τους ηττημένους. Στην άλλη πλευρά ο αλλοτε παίκτης του Προμηθέα Πατρών, Κρις Μπαμπ είχε 16 πόντους, 3 ριμπάουντ και 5 ασίστ σε 38:28 λεπτά στο παρκέ.

Θυμίζουμε πως ο Τζέιμς Νάναλι παραμένει σταθερά εκτός με απόφαση του Έλληνα τεχνικού.

Τα δεκάλεπτα: 17-13, 37-31, 50-48, 71-59

Οι κληρώσεις στα προκριματικά του EURO σε Εθνική Νέων κι Εθνική Παίδων
Formula 1: «Άπιαστος» και πάλι ο Φερστάπεν! Άνετη νίκη και στο Sprint στο Grand Prix στο Μαϊάμι
Ρεάλ Μαδρίτης: Θέμα χρόνου η μαθηματική στέψη της στη LaLiga
Premier League: Με «τριάρα» συνεχίζει πρώτη η Άρσεναλ, νίκη «ανάσα» για τη Νότιγχαμ