Παναθηναϊκός-Νίκη Λευκάδας, 68-54: Με κορυφαία Σταχ το 2/2 οι «πράσινες»

Παναθηναϊκός-Νίκη Λευκάδας: Δεύτερη σερί νίκη για τις γυναίκες της Ελένης Καπογιάννη που επικράτησε και της Νίκης με σκορ 68-54

Ο Παναθηναϊκός με μαχητική ψυχή λύγισε και την ομάδα της Λευκάδας στο κλειστό «Παύλος Γιαννακόπουλος» κάνοντας ένα εξαιρετικό δεύτερο ημίχρονο για το 2/2.

Η Νίκη μπήκε δυνατά στο παιχνίδι έχοντας το προβάδισμα στο μεγαλύτερο διάστημα της α' περιόδου (4-8 και 14-16 στο 10') με τις «πράσινες» να είναι μουδιασμένες στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης.

Ωστόσο, στη δεύτερη περίοδο ο Παναθηναϊκός ξεκίνησε πιο συγκεντρωμένα και με συνέπεια και στις δυο πλευρές του γηπέδου κατάφερε να φέρει το ματς στο 31-31 του ημιχρόνου. Αρωγός της προσπάθειας αυτής η Σταχ που τρύπησε την αντίπαλη άμυνα.

Με την επιστροφή από τα αποδυτήρια οι περσινές πρωταθλήτριες υπερασπίστηκαν σθεναρά τον τίτλο τους παίρνοντας ένα ικανοποιητικό προβάδισμα μέχρι και την κόρνα της περιόδου (51-41 στο 30').

Τα δεκάλεπτα: 14-16, 31-31, 51-41, 68-54

Champions League: Έτσι θα ήταν σήμερα το παζλ της σεζόν 2024/25
Νιγηρία: Νέος ομοσπονδιακός προπονητής ο Φίνιντι Τζορτζ
ΠΑΟΚ – ΑΕΚ: Οι ξέφρενοι πανηγυρισμοί στην Τούμπα – «Το πρωτάθλημα έχει δρόμο» (videos)
Ιταλία: «Άγριο» ξύλο πριν το Τζένοα – Κάλιαρι στη Serie A | Δείτε video