Παναθηναϊκός: Νέα «φιλική» νίκη για τις πρωταθλήτριες Ελλάδας (photos)

Με νίκη συνοδεύτηκε και το χθεσινοβραδινό φιλικό της ομάδας μπάσκετ γυναικών του Παναθηναϊκού με 80-59 επί των Εσπερίδων.

Πολύ καλά στοιχεία έδειξαν οι πρωταθλήτριες Ελλάδας και σε αυτό το φιλικό που έδωσαν εκτός έδρας στο πλαίσιο της προετοιμασίας τους ενόψει της έναρξης του νέου Πρωταθλήματος της Α1 Γυναικών.

Οι «πράσινες» της Ελένης Καπογιάννη μπήκαν πολύ καλά από την αρχή του ματς και πήραν προβάδισμα από την πρώτη περίοδο με 23-15, ενώ στο ημίχρονο προηγούνταν με 43-29.

Στην τρίτη περίοδο το «τριφύλλι» είχε το καλύτερο αμυντικό του δεκάλεπτο αλλά δυσκολεύτηκε παραπάνω στο επιθετικό κομμάτι, παρόλα αυτά αύξησε τη διαφορά στο +16 (42-58). Στο τελευταίο δεκάλεπτο το ματς... άνοιξε και από τις δύο πλευρές και το τελικό σκορ ήταν 59-80, με τον Παναθηναϊκό να σημειώνει μία ακόμη φιλική νίκη, δείχνοντας ότι βρίσκεται σε πολύ καλό σημείο αγωνιστικά δεδομένης της περιόδου.

Τζόκοβιτς και Μπονμάτι θριάμβευσαν στα «Όσκαρ» των αθλητών - Αποκάλυψη ο Μπέλιγχαμ
Ρέντη: Βρέθηκαν χρήματα σε λογαριασμούς συγγενών των συλληφθέντων που δεν μπορούν να δικαιολογηθούν
Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε το Game 1 των playoffs Παναθηναϊκός AKTOR - Μακάμπι Τελ Αβίβ
Η καρδιά των Πρωταθλητών Νάγκετς! Ανατροπάρα at the buzzer από το -20 κόντρα στους Λέικερς