Ολυμπιακός: Έφυγε από το Πράβετς ο Λιβιό Ζαν Σαρλ - Τι συνέβη με τον Γάλλο

Με δύο απουσίες θα δώσει την πρώτη φιλική αναμέτρηση αυτό το καλοκαίρι ο Ολυμπιακός.

Μετά τον Μιχάλη Λούντζη, ο οποίος υπέστη μυϊκό σπασμό στον οπίσθιο μηριαίο του αριστερού ποδιού, ο Μπαρτζώκας δεν υπολογίζει και στον Λιβιό Ζαν Σαρλ, για τον αγώνα με τη Ρίλσκι Σπόρτιστ, στις 19:00 σήμερα (29/9), στο Πράβετς της Βουλγαρίας.

Ο Γάλλος φόργουορντ ζήτησε και έλαβε άδεια προκειμένου να ταξιδέψει στην πατρίδα του για προσωπικούς λόγους.

Ο Γιώργος Μπαρτζώκας έχει όλους τους υπόλοιπους παίκτες στη διάθεσή του για το πρώτο φιλικό, συμπεριλαμβανομένου του Τάιλερ Ντόρσεϊ, ο οποίος ήταν ο τελευταίος που ενσωματώθηκε στην προετοιμασία του Ολυμπιακού.

Conference League: Η Φιορεντίνα πήρε προβάδισμα για την «OPAP Arena» με γκολ στο 91ο λεπτό
Παναθηναϊκός AKTOR: Ρεκόρ καριέρας ο Σλούκας, κορυφαίος πασέρ στα play offs - Συγκίνηση για τον Πάρη
Παναθηναϊκός AKTOR: Αφιέρωσε τη νίκη στον Πάρη ο Αταμάν - «Στο 5ο ματς το ΟΑΚΑ θα είναι φωτιά»
Άστον Βίλα - Ολυμπιακός 2-4: Αφεντικό για τον τελικό στην «OPAP Arena» με τεσσάρα