Περιστέρι-Χάποελ Ιερουσαλήμ 73-79: Το πάλεψε αλλά λύγισε (videos)
2 SHARES

Το Περιστέρι γνώρισε την ήττα με 79-73 από την Χάποελ Ιερουσαλήμ και αποκλείστηκε από τη συνέχεια του Basketball Champions League μιας και οι Ισραηλινοί έκαναν το 2-0 στη σειρά.

Οι παίκτες του Νίκου Παπανικολόπουλου το πάλεψαν αλλά δεν κατάφεραν να πάρουν τη νίκη και να κάνουν το 1-1 διεκδικώντας σε τρίτο ματς την πρόκριση.

Ο πρώην παίκτης της ΑΕΚ, Τζέι Κόβαν Μπράουν, πρωταγωνίστησε με 25 πόντους, ενώ 24 προσέθεσε ο πρώην παίκτης του Παναθηναϊκού, Τζέιμς Φελντέιν. Για τους γηπεδούχους, ο Μορέιρα είχε 14 πόντους και 11 ριμπάουντ, ενώ 12 σημείωσε ο Παναγιώτης Βασιλόπουλος.

Εμφανώς καλύτερο ήταν το Περιστέρι στην τρίτη περίοδο, με βελτιωμένη εικόνα σε άμυνα κι επίθεση. Οι παίκτες του Παπανικολόπουλου πήραν φόρα και μάζεψαν πολύ γρήγορα τη διαφορά με σερί πόντους του Μορέιρα (47-50, στο 28').

Τελικά, η ομάδα του Κάτας έβαλε μόλις 7π. στο δεκάλεπτο, που έκλεισε με σκορ 47-53. Δύο τρίποντα του Μπράουν κράτησαν την Χάποελ σε θέση οδηγού κι ένα ακόμη του Τόμας... έγραψε το +9 (57-66, στο 34'). Το Περιστέρι προσπάθησε να μειώσει, ο Βασιλόπουλος μείωσε σε 71-76, αλλά οι Ισραηλινοί έμειναν ψύχραιμοι και κράτησαν τη νίκη-πρόκριση (73-79).

Ελένη Μενεγάκη: Οι νέες φωτό της από την Άνδρο είναι... όνειρο! Το μήνυμά της για τον Αύγουστο!
Ολυμπιακοί Αγώνες: Πρόωρος αποκλεισμός για την Ψάρρα στην 6η Ολυμπιακή συμμετοχή της.Τα αποτελέσματα
NBA: Κοντά στην επιστροφή στους Λέικερς ο Χάουαρντ
Γιάννης Αντετοκούνμπο: Έφτασε στην Ελλάδα με την κούπα του Πρωταθλητή (video+photos)

Κορονοϊος: Πώς εξαπλώνεται η πανδημία στα «κόκκινα» νησιά - Τα κορονοπάρτι στο στόχαστρο των Αρχών

Καιρός - Καύσωνας: «Κοκκινίζουν» τα θερμόμετρα την Κυριακή (1/8) - Έως 44 βαθμούς Κελσίου

Κορονοϊός: Για ποιους κλάδους εξετάζεται η εργασία μόνο με rapid test, μοριακό ή εμβόλιο

Ιωάννινα: Σοκάρουν οι λεπτομέρειες για τη νεκρή 69χρονη - Ο ανιψιός σφράγισε το μπαούλο με κόλλα

Έγκλημα στη Δάφνη: Οι αποκαλύψεις για τον «εφιάλτη» της 31χρονης και η μη επέμβαση των Αστυνομικών

Οικογενειακή τραγωδία στους Αγίους Αναργύρους: 46χρονος σκότωσε με μαχαίρι τον πατέρα του

Ολυμπιακοί Αγώνες: Πέμπτος τερμάτισε ο Γκολομέεβ - «Ήθελα το μετάλλιο» δήλωσε ο Έλληνας πρωταθλητής

Κορονοϊός: Σε ποια σημεία θα γίνονται δωρεάν rapid tests από τον ΕΟΔΥ την Κυριακή (1/8)