Μεγάλη νίκη της Καρδίτσας απέναντι στον Ολυμπιακό!

Η ομάδα του Κώστα Κομποδιέτα αντιμετώπισε τον Ολυμπιακό και κατάφερε να φτάσει στο θετικό αποτέλεσμα, χάρη σε ένα πολύ καλό δεύτερο ημίχρονο. Ο Ολυμπιακός κατάφερε να πάρει τα ηνία του αγώνα στο δεύτερο δεκάλεπτο (28-34) χάρη στον Μελισσαράτο, όμως στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ανέβασαν την απόδοσή τους και κράτησαν σε πολύ χαμηλά επίπεδα τους «ερυθρόλευκους».

Ο Ολυμπιακός πέτυχε μόλις 15 πόντους στο δεύτερο ημίχρονο (7 στο τρίτο δεκάλεπτο, 8 στο τέταρτο), με την Καρδίτσα να βρίσκει μεγάλα σουτ από τον απόλυτο πρωταγωνιστή της αναμέτρησης, τον Νίκο Κακλαμάνο, που μέτρησε 21 πόντους με 5/11 τρίποντα.