Μόρναρ-Περιστέρι 65-73: Το ανέτρεψε και επέστρεψε στις νίκες

Το Περιστέρι αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ στο πρώτο ημίχρονο τελικά επικράτησε 73-65 της Μόρναρ

Ένα εντυπωσιακό σερί (16-0) του Περιστερίου στην τέταρτη περίοδο, οδήγησε την ομάδα του Ηλία Ζούρου σε μία σπουδαία ανατροπή και στο «διπλό». Οι «κυανοκίτρινοι» επικράτησαν 73-65 της Μόρναρ Μπαρ στο Μαυροβούνιο, για την 5η αγωνιστική του Basketball Champions League, με το Περιστέρι να επιστρέφει στις νίκες και να βελτιώνει σε 3-2 το ρεκόρ του στον Γ' όμιλο. Στον αντίποδα, οι γηπεδούχοι μέτρησαν την 5η ήττα σε ισάριθμες αναμετρήσεις.

Ο Ουίλιαμ Χάτσερ ήταν κομβικός στην ανατροπή και τέλειωσε το ματς με 23 πόντους, ενώ ο Κίνγκσλεϊ Μόουζες ήταν σταθερά καλός σημειώνοντας double double (13π., 11ριμπ.). Για τους γηπεδούχους, ο Τζέικομπ Πούλεν είχε 16 πόντους.

Ρέντη: Στη φυλακή 3 από τους 10 κατηγορούμενους που απολογήθηκαν
Η ΔΕΑΒ κάλεσε σε ακρόαση τον ΠΑΟΚ
Παναθηναϊκός AKTOR: Στήριξη Ερντογάν σε Αταμάν για τις απειλές από Μακάμπι Τελ Αβίβ (video)
Super League: Δύο αγωνιστικές απαγόρευση στον Αλέξη Κούγια