ΠΑΟΚ-Μπεσίκτας 60-69: Το πάλεψε αλλά τον λύγισαν τα λάθη (photos)

Ο ΠΑΟΚ στάθηκε πολύ καλά κόντρα στην Μπεσίκτας στην πρεμιέρα του Basketball Champions League αλλά δεν μπόρεσε να πάρει τη νίκη και γνώρισε την ήττα με 69-60 από τους Τούρκους

Αν και στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα ήταν ανταγωνιστικός έχοντας το πάνω χέρι του ματς ο ΠΑΟΚ τελικά ηττήθηκε με 69-60 από την Μπεσίκτας και μπήκε με το «αριστερό» στις υποχρεώσεις του στο Basketball Champions League.

Συγκεκριμένα οι παίκτες του Κώστα Φλεβαράκη είδαν τους αντιπάλους τους να τρέχουν ένα επιμέρους σκορ 22-11 στο τελευταίο δεκάλεπτο και να παίρνουν τη νίκη δείχνοντας γιατί ήταν το φαβορί του ματς πριν αυτό ξεκινήσει. Ο ΠΑΟΚ πάντως άφησε πολύ καλές εντυπώσεις με την εμφάνιση του για τρία δεκάλεπτα ξεπερνώντας την ήττα από τον Ιωνικό για το πρωτάθλημα εκτός έδρας.

Από τα λάθη του Σμιθ, η Μπεσικτάς όχι μόνο κρατήθηκε στο παιχνίδι, αλλά με 0-8 σερί απέκτησε και το προβάδισμα (60-63, 38’). Ο ΠΑΟΚ συνέχισε να πετά τις επιθέσεις στο καλάθι των αχρήστων, ο Σμιθ ήταν ο μοιραίος και ο Μπατούκ μ’ ένα ακόμη μακρινό σουτ έδωσε σαφές προβάδισμα στην ομάδα του (60-65, 38:30). Ο επίλογος του αγώνα γράφτηκε δια χειρός του ίδιου παίκτη καθώς ο ΜακΚίσιτς έκλεψε την μπάλα, έδωσε στον Μπατούκ κι αυτός διαμόρφωσε το 60-67 (39’)

«Σπιρτόκουτο»: Η ταινία που άνοιξε την ταφόπλακα της ελληνικής οικογένειας
Αύξηση της θερμοκρασίας στη Γη: Πόσο επηρεάζει μόλις μισός βαθμός Κελσίου
Ηρόδοτος: Την Τρίτη έρχεται ο νέος προπονητής – Ανακοίνωσε διπλή μεταγραφή
Αύξηση των τελών διέλευσης σε Σουέζ και Βόσπορο: Προβλήματα στην εφοδιαστική αλυσίδα στην Ευρώπη

DPG Network

Εκλογές Ιταλία: Νίκη της Τζόρτζια Μελόνι και του δεξιού συνασπισμού δείχνουν τα exit polls

Ιράν: Συγκλονίζει η δολοφονία 20χρονης διαδηλώτριας - Την πυροβόλησαν με έξι σφαίρες

Βίντεο ντοκουμέντο: Τούρκοι στρατοχωροφύλακες προωθούν μετανάστες στον Έβρο

Ρεπορτάζ Newsbomb.gr: Δραματικές στιγμές στον Όλυμπο λόγω... γραφειοκρατίας - Πώς βρέθηκε ο νεκρός

Δούκισσα Νομικού: Η πρώτη ανάρτησή της μετά την αποχώρηση από το Πρωινό - «Η ευγένεια είναι δύναμη»

Τσεχία: Ανακαλύφθηκε κατασκευή 7.000 ετών, παλαιότερη από τις πυραμίδες και το Stonehenge

Rihanna: Είναι επίσημο - Η σούπερ σταρ από τα Μπαρμπέιντος στο ημίχρονο του Super Bowl του 2023

Καρχαρίας με... χαμόγελο που «σκοτώνει» - Το μυστηριώδες είδος που βρέθηκε στην Αυστραλία