Α2 Ανδρών: Δεν ήθελε να βγει στο β' μέρος ο Εθνικός (photos)

Ένταση επικράτησε στην ανάπαυλα του αγώνα του Ιωνικού με τον Εθνικό.

Ανεπανάληπτος αγώνας πραγματοποιήθηκε στην Α2 Ανδρών, με τον Ιωνικό να σκορπίζει τον Εθνικό με το εξωπραγματικό 197-116, αλλά δεν έλειψε η ένταση και το… ξύλο. Στην ανάπαυλα του ημιχρόνου ο Εθνικός δεν ήθελε να συνεχίσει το παιχνίδι, με το σκορ να είναι ήδη 102-57. Προπονητές, παράγοντες και παίκτες των δύο ομάδων συμμετείχαν σε μια συμπλοκή, όπου έπεσε και ξύλο.

Μάλιστα, ο Δίπλαρος του Εθνικού, αποχώρησε και δεν αγωνίστηκε στο δεύτερο ημίχρονο. Το τρίτο δεκάλεπτο ξεκίνησε τελικά με μια καθυστέρηση, ενώ είναι χαρακτηριστικό ότι οι παίκτες του Εθνικού δεν έκαναν ούτε ζέσταμα. Η ένταση ανάμεσα στους δύο πάγκους των ομάδων συνεχίστηκε και κατά τη διάρκεια του δεύτερου ημιχρόνου, ενώ με το τέλος του αγώνα σημειώθηκε πάλι ένταση, που δεν πήρε μεγάλες διαστάσεις.

Λίβερπουλ: Θέλει Σλοτ στη θέση του Κλοπ ο Φαν Ντάικ
Euroleague: Ρεκόρ καριέρας ο... διαστημικός Κώστας Σλούκας - Ένα βήμα πριν το Final 4 η Ρεάλ