Κύμη-ΠΑΟΚ 61-72: Έκανε το comeback μετά από 20 χρόνια

Μετά το 1999 ο ΠΑΟΚ επιστρέφει σε τελικό Κυπέλλου μιας και πέρασε με 72-61 από το κλειστό της Κανήθού κόντρα στην Κύμη για τον ημιτελικό της διοργάνωσης.

Το παρών στον τελικό της Κυριακής του Κυπέλλου Ελλάδας θα δώσει ο ΠΑΟΚ, ο οποίος επικράτησε με 72-61 της Κύμης εκτός έδρας και μετά το 1999 θα βρεθεί ξανά στον τελικό της διοργάνωσης. Ο ΠΑΟΚ επέβαλλε το ρυθμό του από το πρώτο ημίχρονο, έχοντας για «οδηγό» το πολύ καλό διάβασμα στην άμυνα και παρότι τα χρειάστηκε στο τέλος πήρε τελικά τη νίκη.

Το ματς σημαδεύτηκε από δυο διακοπές ρεύματος λόγω των άσχημων καιρικών συνθηκών που επικράτησαν σε όλη τη χώρα. Η πρώτη διακοπή έγινε στο 35ο λεπτό με το σκορ στο 51-60 και κράτησε για περισσότερα από δέκα λεπτά, μιας και χρειάζεται χρόνο μέχρι να ανάψουν όλα τα φώτα του γηπέδου της Χαλκίδας. Ο αγώνας ξεκίνησε και πάλι, όμως μετά απο μερικά δευτερόλεπτα και πάλι νέα πτώση του ρεύματος και νέα διακοπή στον αγώνα της Κύμης με τον ΠΑΟΚ, που κράτησε επίσης κοντά στα δέκα λεπτά. Το πρόβλημα προέρχεται από την ΔΕΗ και κανείς δεν μπορεί να εγγυηθεί ότι θα είναι η... τελευταία διακοπή.

Αργεντινή: Ο Τέβες πήρε εξιτήριο από το νοσοκομείο
ΠΑΜΕ ΣΤΟΙΧΗΜΑ: Περισσότερα από 28 εκατομμύρια ευρώ σε κέρδη μοίρασε την προηγούμενη εβδομάδα