Λουκόιλ Λέφσκι-Άρης 77-66: Το προσπάθησε αλλά κατέρρευσε (photos)

Ο Άρης γνώρισε μια ακόμα ήττα στο Fiba Europe Cup αυτή τη φορά με 77-66 από την Λουκόιλ Λέφσκι

Τη δεύτερη ήττα του στο FIBA Europe Cup γνώρισε ο Άρης αυτή τη φορά με 77-66 από την Λουκόιλ Λέφσκι στη Βουλγαρία. Η ομάδα της Θεσσαλονικής με εξαίρεση το δεύτερο δεκάλεπτο, δεν μπόρεσε σε κανένα σημείο του ματς να απειλήσει τους αντιπάλους της και έτσι μετά την Κατάγια γνώρισε μια ακόμα ήττα στη διοργάνωση. Πιο συγκεκριμένα οι Βούλγαροι ξεκίνησαν καλύτερα το ματς και έκλεισαν την πρώτη περίοδο μπροστά στο σκορ με 24-12 κάτι το οποίο τους έβαλε σε θέση ισχύος και τους έδωσε τη νίκη.

Οι Γκάρι Μπελ (16π.), Λευτέρης Μποχωρίδης (14π.) και Ραμόν Χάρις (9π.) σημείωσαν 39 πόντους, τους μισούς δηλαδή και παραπάνω από ότι όλη η ομάδα και δεν μπόρεσαν να αποτρέψουν την ήττα για τον Άρη.

Ολυμπιακός - Άστον Βίλα: Με 1.600 φιλάθλους οι Άγγλοι στο «Γ. Καραϊκάκης»
Ο Γουόρνικ δικαιώνει Παναθηναϊκό και Αταμάν για τα σοβαρά διαιτητικά λάθη στο Game1 με τη Μακάμπι
Αθλητικές μεταδόσεις: Πού θα δείτε Παναθηναϊκός AKTOR - Μακάμπι και τη Μαρία Σάκκαρη
Με... Super Χίροου το Μαϊάμι «λύγισε» τους Σέλτικς κι έκανε το break στη Βοστώνη