Ένα ξέσπασμα ήταν αρκετό για Φενέρμπαχτσε και Ρεάλ!

Με νίκη συνέχισαν στις εγχώριες διοργανώσεις τόσο η Φενέρμπαχτσε, όσο κι η Ρεάλ Μαδρίτης πριν από τη «διπλή» εβδομάδα της Euroleague

Με τον Κώστα Σλούκα να παίρνει… ρεπό λόγω των περιορισμένων που υπάρχει στην τουρκική λίγκα η Φενέρμπαχτσε πέρασε δύσκολα από την έδρα της Τουρκ Τέλεκομ του Κένι Γκάμπριελ, κάνοντας το «2 στα 2»

Ένα ξέσπασμα στην τελευταία περίοδο ήταν αρκετό για τη Φενέρ, η οποία με σερί 8-0 μετέτρεψε το 64-63 σε 64-71, με τους Γιάν Βέσελι (16π., 6ρ.) και Νίκολα Κάλινιτς (13π., 4ρ., 6ασ.) να είναι οι κορυφαίοι. Όσον αφορά στον Γκάμπριελ μέτρησε 5 πόντους, 7 ριμπάουντ και 5 ασίστ.

Στην Ισπανία, η Ρεάλ έκανε το «4 στα 4» καθώς επικράτησε 92-69 της Μπανταλόνα κι έπιασε την Μπαρτσελόνα στην κορυφή. Τα πιτσιρίκια των φιλοξενούμενων πάλεψαν για 30 λεπτά αλλά οι γηπεδούχοι από το 30’ ως το 37’ έκαναν ένα επιμέρους 19-1 και μετέτρεψαν το 65-60 σε 84-61. Οι Καμπάτσο και Κάρολ σημείωσαν τους 15 από τους 19 πόντους.

ΔΕΑΒ: Χρηματικά πρόστιμα σε ΠΑΟΚ και Αλμέιδα
Το πανηγύρισε με Γιάννη και Θανάση ο Κώστας Αντετοκούνμπο!
ΑΕΚ: Πληρώθηκαν κι επιστρέφουν στις προπονήσεις
Super League 2: Υποβιβάστηκε ο Ολυμπιακός Β’, κυνηγά θαύμα ο Παναθηναϊκός Β'