Ιπποκράτης Κω: Στην παράταση την Τερψιθέα Γλυφάδας

Με τη βοήθεια της παράτασης ο Ιπποκράτης Κω πέρασε νικηφόρα από τη Γλυφάδα, επικρατώντας με 81-74 της Τερψιθέας.

Συγκλονιστικός σε εξέλιξη αγώνας έγινε στη Γλυφάδα, για τη 13η αγωνιστική της Α1 Γυναικών. Ο Ιπποκράτης Κω μπήκε από νωρίς σε θέση οδηγού, με 22-18 στο 10’ και με 33-26 έξι λεπτά αργότερα, ενώ η ψαλίδα άνοιξε στο 45-32 στο 23’. Ωστόσο, οι γηπεδούχες ανασυντάχθηκαν και με αντεπίθεση διαρκείας μείωσαν σε 64-61 στο 39’. Η κανονική περίοδος του ματς έληξε με 66-66. Στην έξτρα περίοδο οι νησιώτισσες δεν είχαν κανένα πρόβλημα να «καθαρίσουν» το θετικό αποτέλεσμα, έχοντας πρώτη σκόρερ την Κάλντγουελ με 26 πόντους. Στους 24π. «σταμάτησε» η Ουίλιαμς 24, από τις ηττημένες.

Διαιτητές: Τσαχάκης, Παυλόπουλος.
Δεκάλεπτα: 18-22, 31-40, 40-51, 66-66 (παρ.), 74-81.
Τερψιθέα Γλυφάδας (Φατούρος): Βαλέττα 14 (2), Σύρρα 5, Πολίτη, Γιαννοπούλου, Αξιοπούλου 8, Ισκίογλου 8, Στεφάνου 5 (1), Ουίλιαμς 24, Σπηλιώτη 10 (1), Τζάρου.
Ιπποκράτης Κω (Καπλανίδης): Χελιώτη 4, Σταμογλου, Κασαπόγλου 7, Πατμίου, Γούναρη 10 (2), Κεχαγιά 21 (1), Κάλντγουελ 26, Σαράγια, Δρεττάκη, Γιαννακοπούλου 6, Κουφογιάννη 7 (1).

ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Ο Τερίμ θα περιμένει τον Μπερνάρ μέχρι την τελευταία στιγμή
Παναθηναϊκός AKTOR: "Πληγώθηκε" από τα λάθη του και από τους διαιτητές και break η Μακάμπι
Χαμός στο NBA: Ο αδερφός του Γιόκιτς έριξε μπουνιά σε θεατή στο Νάγκετς – Λέικερς (video)
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Προπονήθηκαν Γκατσίνοβιτς, Στάνκοβιτς, πριν το ντέρμπι κορυφής στη Super League