NCAA: «Βαριά» ήττα για το NJIT του Τσελεντάκη (videos)

Το 7ο της κατάταξης του NCAA, Βιλανόβα (12-0), διέλυσε το NJIT (5-8) με 92-67 σε χθεσινό ματς του κολεγιακού πρωταθλήματος των ΗΠΑ.

Για τους ηττημένους, ο Μανώλης Τσελεντάκης αρκέστηκε σε τυπική παρουσία ενός λεπτού, ενώ ο Βαγγέλης Μπέμπης πρόλαβε τέσσερα λεπτά χωρίς στατιστική επίδοση στο 86-67 του Αϊόνα (7-4, 1-1 MAAC) με το Φλόριντα Γκολφ Κοστ (9-3). Από τα υπόλοιπα χθεσινά παιχνίδια του NCAA ξεχώρισαν το 71-67 του Νεβάδα-Λας Βέγκας (8-3) επί του 3ου Αριζόνα (12-1) και το 74-71 του Στάνφορντ (7-3) εναντίον του 9ου Τέξας (10-2) έπειτα από παράταση, ενώ το 11ο Ουίτσιτα Στέιτ (10-1) χρειάστηκε έξτρα πεντάλεπτο για 80-79 επί του Χαουάι (9-4). Τέλος, το 4ο Λούισβιλ (11-0) συνέτριψε με 80-55 το Καλιφόρνια Στέιτ Νόρθριτζ (3-10) και το 14ο Γιούτα (9-2) με 80-66 το Σάουθ Ντακότα Στέιτ (9-4).

Αρχίζει καριέρα προπονητή ο Φαν Πέρσι
Ο Εμανουέλ Μακρόν έπαιξε σε ποδοσφαιρικό αγώνα υπό τις οδηγίες του Βενγκέρ και συμπαίκτη τον Καρεμπέ
Premier League: Η τεχνητή νοημοσύνη της DANZ προβλέπει πρωταθλητή, υποβιβασμό και πρώτο σκόρερ
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Τα highlights της νίκης τίτλου των «κιτρινόμαυρων» κι οι δηλώσεις Αλμέιδα, Τερίμ