Eurocup: Το πρόγραμμα των αντιπάλων του ΠΑΟΚ
SHARE

Eurocup: Το πρόγραμμα των αντιπάλων του ΠΑΟΚ

Σε περίπου δύο εβδομάδες (15 Οκτωβρίου) ξεκινούν οι αγώνες της κανονικής περιόδου του νέου Γιούροκαπ, συμπεριλαμβανομένου του ΠΑΟΚ και των αντιπάλων του, μετά από την χθεσινή (29/09) κλήρωση των ομίλων της  διοργάνωσης.

Η κλήρωση  έλαβε χώρα στη Βαρκελώνη και οι  36  ομάδες από 17 χώρες  θα αναμετρηθούν σε έξι ομίλους στη κανονική διάρκεια. Ο γύρος θα ξεκινήσει στις 15 Οκτωβρίου και θα ολοκληρωθεί στις 17 Δεκεμβρίου, με τις τέσσερις πρώτες ομάδες από κάθε όμιλο των έξι ομάδων να περνούν στην επόμενη φάση. Οι αγώνες «επιστρέφουν» στις 6 Ιανουαρίου, με την έναρξη της φάσης των «32», η οποία αποτελείται από οκτώ γκρουπ, περιλαμβάνει έξι ακόμη ματς για κάθε ομάδα και ολοκληρώνεται στις 11 Φεβρουαρίου.

Αναλυτικά, το πρόγραμμα:  

1η αγωνιστική (14-15/10) - 6η αγωνιστική (18-19/11)

1η ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Τέλεκομ Βόννης (Γερμανία)-Στρασμπούρ (Γαλλία)

Σαραγόσα (Ισπανία)-Παρί Λεβαλουά (Γαλλία)

Ρέτζιο Εμίλια (Ιταλία)-Μπάμπεργκ (Γερμανία)

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Ντιζόν (Γαλλία)-Οστάνδη (Βέλγιο)

Γκραν Κανάρια (Ισπανία)-Καντού (Ιταλία)

Άρτλαντ Ντράγκονς (Γερμανία)-Βιλερμπάν (Γαλλία)

3ος ΟΜΙΛΟΣ

Νανσί (Γαλλία)-Νίμπουρκ (Τσεχία)

Όλντενμπουργκ (Γερμανία)-Καχασόλ (Ισπανία)

Σαρλερουά (Βέλγιο)-Βίρτους Ρόμα (Ιταλία)

2η ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ

4ος ΟΜΙΛΟΣ

Μπεσίκτας (Τουρκία)-Ολίμπια Λιουμπλιάνας (Σλοβενία)

Κίμκι (Ρωσία)-Ρίγα (Λετονία)

Σζολνόκι (Ουγγαρία)-Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης (Ρωσία)

5ος ΟΜΙΛΟΣ

Κράσνι Οκτιάμπρ Βόλγκογκραντ (Ρωσία)-Πλοϊέστι (Ρουμανία)

Λιέτουβος Ρίτας (Λιθουανία)-Παρτιζάν (Σερβία)

Μπάνβιτ (Τουρκία)-Χαποέλ Ιερουσαλήμ (Ισραήλ)

6ος ΟΜΙΛΟΣ

Βέντσπιλς (Λετονία)-Μπουντούτσνοστ (Μαυροβούνιο)

15/10 Καρσίγιακα (Τουρκία)-ΠΑΟΚ (ΕΛΛΑΔΑ)

Ζιέλονα Γκόρα (Πολωνία)-Λοκομοτίβ Κουμπάν (Ρωσία)

2η αγωνιστική (21-22/10) - 7η αγωνιστική (25-26/11)

1η ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Μπάμπεργκ (Γερμανία)-Τέλεκομ Βόννης (Γερμανία)

Παρί Λεβαλουά (Γαλλία)-Ρέτζιο Εμίλια (Ιταλία)

Στρασμπούρ (Γαλλία)-Σαραγόσα (Ισπανία)

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Βιλερμπάν (Γαλλία)-Ντιζόν (Γαλλία)

Καντού (Ιταλία)-Άρτλαντ Ντράγκονς (Γερμανία)

Οστάνδη (Βέλγιο)-Γκραν Κανάρια (Ισπανία)

3ος ΟΜΙΛΟΣ

Βίρτους Ρόμα (Ιταλία)-Νανσί (Γαλλία)

Καχασόλ (Ισπανία)-Σαρλερουά (Βέλγιο)

Νίμπουρκ (Τσεχία)-Όλντενμπουργκ (Γερμανία)

2η ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ


4ος ΟΜΙΛΟΣ

Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης (Ρωσία)-Μπεσίκτας (Τουρκία)

Ρίγα (Λετονία)-Σζολνόκι (Ουγγαρία)

Ολίμπια Λιουμπλιάνας (Σλοβενία)-Κίμκι (Ρωσία)

5ος ΟΜΙΛΟΣ

Χαποέλ Ιερουσαλήμ (Ισραήλ)-Κράσνι Οκτιάμπρ Βόλγκογκραντ (Ρωσία)

Παρτιζάν (Σερβία)-Μπάνβιτ (Τουρκία)

Πλοϊέστι (Ρουμανία)-Λιέτουβος Ρίτας (Λιθουανία)

6ος ΟΜΙΛΟΣ

Λοκομοτίβ Κουμπάν (Ρωσία)-Βέντσπιλς (Λετονία)

22/10 ΠΑΟΚ (ΕΛΛΑΔΑ)-Ζιέλονα Γκόρα (Πολωνία)

Μπουντούτσνοστ (Μαυροβούνιο)-Καρσίγιακα (Τουρκία)

3η αγωνιστική (28-29/10) - 8η αγωνιστική (2-3/12)

1η ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ


1ος ΟΜΙΛΟΣ

Τέλεκομ Βόννης (Γερμανία)-Σαραγόσα (Ισπανία)

Ρέτζιο Εμίλια (Ιταλία)-Στρασμπούρ (Γαλλία)

Μπάμπεργκ (Γερμανία)-Παρί Λεβαλουά (Γαλλία)

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Ντιζόν (Γαλλία)-Γκραν Κανάρια (Ισπανία)

Άρτλαντ Ντράγκονς (Γερμανία)-Οστάνδη (Βέλγιο)

Βιλερμπάν (Γαλλία)-Καντού (Ιταλία)

3ος ΟΜΙΛΟΣ

Νανσί (Γαλλία)-Όλντενμπουργκ (Γερμανία)

Σαρλερουά (Βέλγιο)-Νίμπουρκ (Τσεχία)

Βίρτους Ρόμα (Ιταλία)-Καχασόλ (Ισπανία)

2η ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ

4ος ΟΜΙΛΟΣ

Μπεσίκτας (Τουρκία)-Κίμκι (Ρωσία)

Σζολνόκι (Ουγγαρία)-Ολίμπια Λιουμπλιάνας (Σλοβενία)

Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης (Ρωσία)-Ρίγα (Λετονία)

5ος ΟΜΙΛΟΣ

Κράσνι Οκτιάμπρ Βόλγκογκραντ (Ρωσία)-Λιέτουβος Ρίτας (Λιθουανία)

Μπάνβιτ (Τουρκία)-Πλοϊέστι (Ρουμανία)

Χαποέλ Ιερουσαλήμ (Ισραήλ)-Παρτιζάν (Σερβία)

6ος ΟΜΙΛΟΣ

Βέντσπιλς (Λετονία)-Καρσίγιακα (Τουρκία)

Ζιέλονα Γκόρα (Πολωνία)-Μπουντούτσνοστ (Μαυροβούνιο)

28/10 Λοκομοτίβ Κουμπάν (Ρωσία)-ΠΑΟΚ (ΕΛΛΑΔΑ)

4η αγωνιστική (4-5/11) - 9η αγωνιστική (9-10/12)

1η ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Τέλεκομ Βόννης (Γερμανία)-Παρί Λεβαλουά (Γαλλία)

Στρασμπούρ (Γαλλία)-Μπάμπεργκ (Γερμανία)

Σαραγόσα (Ισπανία)-Ρέτζιο Εμίλια (Ιταλία)

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Ντιζόν (Γαλλία)-Καντού (Ιταλία)

Οστάνδη (Βέλγιο)-Βιλερμπάν (Γαλλία)

Γκραν Κανάρια (Ισπανία)-Άρτλαντ Ντράγκονς (Γερμανία)

3ος ΟΜΙΛΟΣ

Νανσί (Γαλλία)-Καχασόλ (Ισπανία)

Νίμπουρκ (Τσεχία)-Βίρτους Ρόμα (Ιταλία)

Όλντενμπουργκ (Γερμανία)-Σαρλερουά (Βέλγιο)

2η ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ

4ος ΟΜΙΛΟΣ

Μπεσίκτας (Τουρκία)-Ρίγα (Λετονία)

Ολίμπια Λιουμπλιάνας (Σλοβενία)-Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης (Ρωσία)

Κίμκι (Ρωσία)-Σζολνόκι (Ουγγαρία)

5ος ΟΜΙΛΟΣ

Κράσνι Οκτιάμπρ Βόλγκογκραντ (Ρωσία)-Παρτιζάν (Σερβία)

Πλοϊέστι (Ρουμανία)-Χαποέλ Ιερουσαλήμ (Ισραήλ)

Λιέτουβος Ρίτας (Λιθουανία)-Μπάνβιτ (Τουρκία)

6ος ΟΜΙΛΟΣ

Βέντσπιλς (Λετονία)-ΠΑΟΚ (ΕΛΛΑΔΑ)

Μπουντούτσνοστ (Μαυροβούνιο)-Λοκομοτίβ Κουμπάν (Ρωσία)

Καρσίγιακα (Τουρκία)-Ζιέλονα Γκόρα (Πολωνία)

5η αγωνιστική (11-12/11) - 10η αγωνιστική (16-17/12)

1η ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ

1ος ΟΜΙΛΟΣ

Ρέτζιο Εμίλια (Ιταλία)-Τέλεκομ Βόννης (Γερμανία)

Μπάμπεργκ (Γερμανία)-Σαραγόσα (Ισπανία)

Παρί Λεβαλουά (Γαλλία)-Στρασμπούρ (Γαλλία)

2ος ΟΜΙΛΟΣ

Άρτλαντ Ντράγκονς (Γερμανία)-Ντιζόν (Γαλλία)

Βιλερμπάν (Γαλλία)-Γκραν Κανάρια (Ισπανία)

Καντού (Ιταλία)-Οστάνδη (Βέλγιο)

3ος ΟΜΙΛΟΣ

Σαρλερουά (Βέλγιο)-Νανσί (Γαλλία)

Βίρτους Ρόμα (Ιταλία)-Όλντενμπουργκ (Γερμανία)

Καχασόλ (Ισπανία)-Νίμπουρκ (Τσεχία)

2η ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ

4ος ΟΜΙΛΟΣ

Σζολνόκι (Ουγγαρία)-Μπεσίκτας (Τουρκία)

Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης (Ρωσία)-Κίμκι (Ρωσία)

Ρίγα (Λετονία)-Ολίμπια Λιουμπλιάνας (Σλοβενία)

5ος ΟΜΙΛΟΣ

Μπάνβιτ (Τουρκία)-ΚράσνιΟκτιάμπρ Βόλγκογκραντ (Ρωσία)

Χαποέλ Ιερουσαλήμ (Ισραήλ)-Λιέτουβος Ρίτας (Λιθουανία)

Παρτιζάν (Σερβία)-Πλοϊέστι (Ρουμανία)

6ος ΟΜΙΛΟΣ

Ζιέλονα Γκόρα (Πολωνία)-Βέντσπιλς (Λετονία)

Λοκομοτίβ Κουμπάν (Ρωσία)-Καρσίγιακα (Τουρκία)

ΠΑΟΚ (ΕΛΛΑΔΑ)-Μπουντούτσνοστ (Μαυροβούνιο)

«Με τον Αναστασιάδη θα τα δείτε όλα»
«Με τον Αναστασιάδη θα τα δείτε όλα»
Ο Φεντερίκο Μακέντα τα λέει… όλα στην «ΠΡΑΣΙΝΗ»! (VIDEO)
Ο Φεντερίκο Μακέντα τα λέει… όλα στην «ΠΡΑΣΙΝΗ»! (VIDEO)
Βλαχοδήμος: «Χαίρομαι για το ντεμπούτο μου!»
Βλαχοδήμος: «Χαίρομαι για το ντεμπούτο μου!»
Αναστασιάδης: «Τα παιδιά προσπάθησαν και τα έδωσαν όλα»
Αναστασιάδης: «Τα παιδιά προσπάθησαν και τα έδωσαν όλα»


Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies