Ζαλγκίρις - Λιέτουβος: Απίστευτα πράγματα με «Σάρας» και Ντέντμον (video)

Συγκλονιστικό σε εξέλιξη παιχνίδι έγινε για το πρωτάθλημα Λιθουανίας μεταξύ Ζαλγκίρις Κάουνας και Λιέτουβος Ρίτας.

Η πρώτη είχε το προβάδισμα στο σκορ για 39 λεπτά, αλλά η δεύτερη εκμεταλλεύτηκε τα λάθη της αντιπάλου της στο τελευταίο λεπτό και της «έκλεψε» τη νίκη.

Ο Τζάστιν Ντέντμον ισοφάρισε για την ομάδα του σε 84-84 και ενώ απέμεναν λίγα δευτερόλεπτα για τη λήξη του αγώνα, αλλά η Λιέτουβος κατάφερε να σκοράρει στη συνέχεια και να φτάσει στην επικράτηση.

Ο Ντέντμον είχε κερδίσει φάουλ σε σουτ τριών πόντων, αλλά ευστόχησε μόνο στις δύο πρώτες ελεύθερες βολές, έχασε την τρίτη και πήρε το επιθετικό ριμπάουντ.

Ωστόσο δεν μπόρεσε να βρει διχτάκι και αποδείχθηκε μοιραίος για την ομάδα του, ενώ σημαντικά λάθη έκανε και ο πρώην γκαρντ του Παναθηναϊκού, Σαρούνας Γιασικεβίτσιους, ο οποίος δέχθηκε τεχνική ποινή σε κρίσιμο σημείο.

Δείτε το βίντεο:

Ολυμπιακός: Συγκινητική στιγμή στην Πόλη - Η αγκαλιά του μπαμπά Τζολάκη στον ήρωα της πρόκρισης