1ος Όμιλος Βορρά: Άνοδος για Φοίνικα Λάρισας, Τιτάνες Παλαμά
SHARE

1ος Όμιλος Βορρά: Άνοδος για Φοίνικα Λάρισας, Τιτάνες Παλαμά

Στη Β’ Εθνική θα παίζουν τη νέα αγωνιστική περίοδο Φοίνικας Λάρισας και Τιτάνες Παλαμά, που εξασφάλισαν την άνοδο από τον 1ο Όμιλο Βορρά.

Ο πρώτος επιβλήθηκε με 84-57 του Αστέρα Λάρισας και οι δεύτεροι κέρδισαν με 75-66 την Καστοριά και σε συνδυασμό την εντός έδρας ήττα της Βόνιτσας από τον Πρωτέα Γρεβενών, με 68-65, εξασφάλισαν και μαθηματικά τις πρώτες δύο προνομιούχες θέσεις. «Διπλό» είχαμε και για τη Μακαμπή, 79-77 τον Αριστοτέλη Φλώρινας, όπως και για τη Μελίκη, 81-79 τη Μεταμόρφωση Βόλου, ενώ η ΑΕΛ ξεπέρασε με 68-51 το εμπόδιο των Διόσκουρων Κοζάνης. Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 19ης αγωνιστικής του 1ου Ομίλου Βορρά της Γ’ Εθνικής

Μεταμόρφωση Βόλου - Μελίκη 79-81

Διαιτητές: Αργυρού, Τσοκόλης.
Δεκάλεπτα: 16-21, 30-37, 54-51, 79-81.
Μεταμόρφωση Βόλου (Μυριντζής): Καραγιώργος 6 (2), Γιδιώτης 2, Παπούλιας 7 (1), Νάνης 21 (3), Θεοχάρης 14, Καραρήγας 2, Παλάσκας 4, Καφάσης 1, Παρασκευάς 22 (1).
Μελίκη (Ασλανίδης): Λιόλιος 11 (1), Μαυρίδης 22 (3), Δημητριάδης 5, Κοτσάμπασης 24 (3), Κοτσαμπασόπουλος, Λέφας 5, Παραπούρας 12 (1), Τζουνόπουλος 2.

Βόνιτσα - Πρωτέας Γρεβενών 65-68

Διαιτητές: Καρακάσης, Κωνσταντινίδου.
Δεκάλεπτα: 20-15, 33-27, 46-47, 65-68.
Βόνιτσα (Πανούλιας): Σερμέτης, Μάρης, Ζαχαράκης, Χρύσης 16, Πέρλης 10, Μακρόπουλος 8, Πολίτης 31 (3).
Πρωτέας Γρεβενών (Χασιώτης): Ζαμπέτης 4, Γιαννάκης 11 (1), Γράβας 2, Πουλιανίτης 4, Κλωνάρας 11, Κολοβός 7 (1), Μουράτογλου 22 (2), Ιωαννίδης 2, Τζήμας 3 (1), Τσιμίδης 2.

Αστέρας Λάρισας - Φοίνικας Λάρισας 57-84

Διαιτητές: Τσιαπλής, Κετούλας.
Δεκάλεπτα: 13-18, 34-37, 47-65, 57-84.
Αστέρας Λάρισας (Τριανταφυλλίδης): Χρήστου 2, Tσιαβές 12, Μανώλας 2, Λιάκος 9 (1), Πάσχος, Καραμουσκέτας 1, Σταυρόπουλος 17 (4), Πρόγκας 12, Πασχάλης, Γαλάνης 2, Σπυρόπουλος.
Φοίνικας Λάρισας (Λιάγκας): Αθανασόπουλος 8 (2), Ακρίβος, Παπαχρήστος 15 (1), Γοργόλης 7 (1), Λεπενιώτης 12 (2), Περωτής 10, Γκαγκανάσιος 6, Σαριμπαλίδης 6 (1), Τσούμας 5, Τσιαμπαλής 15 (3).

Τιτάνες Παλαμά - Καστοριά 75-66

Διαιτητές: Ταρενίδης, Παπαγεωργίου.
Δεκάλεπτα: 20-17, 43-27, 62-48, 75-66.
Τιτάνες Παλαμά (Χαντζιάρας): Τσιάπουλας 9 (1), Γεωργαντζάς 18 (3), Αναγνωστόπουλος 10 (1), Τριανταφύλλου 18 (4), Γιωτόπουλος 2, Αργύρης 11, Φαλιάκης 1, Αντωνίου 3, Γκαντιάς 3 (1).
Καστοριά (Σούλιος): Δαραβίγκας 6, Ρούζιος 11, Βλάχος 11 (1), Μπένας, Γουπιδένης 2, Καραμήτσιος 19 (1), Βογιατζής 2, Στάιος 8 (2), Κόκουρας 7.

Αριστοτέλης Φλώρινας - Μακαμπή 77-79

Διαιτητές: Μελανίδης, Ντόκας.
Δεκάλεπτα: 23-22, 42-39, 61-60, 77-79.
Αριστοτέλης Φλώρινας (Παπαδόπουλος): Παπαδημητρίου 3, Μαυρίδης 22, Βασιλείου 13, Βίτκας 21, Συμεών 5, Γαζέας 8, Κετσετζής 5, Νέσης.
Μακαμπή (Ντολόπουλος): Δήμου 20, Κοντός 6, Χατζηνικολάου 11, Μπακιρτζής 2, Ρομπούτης 10, Μπούλης 11, Αρούχ 19.

ΑΕΛ - Διόσκουροι Κοζάνης 68-51

Διαιτητές: Θεοδώρου, Γαζέτας.
Δεκάλεπτα: 18-19, 40-32, 54-41, 68-51.
ΑΕΛ (Παπαδόπουλος): Βογιατζής, Κονδυλόπουλος, Γκανέτσας 3 (1), Κουρής, Τσιλούλης 22 (2), Μηλιώνης 8 (2), Τσακνάκης 4, Αποστολάκης 7, Κορκόβελος 5, Καρπούζας 2, Τσούτσος 17 (2).
Διόσκουροι Κοζάνης (Χωλόπουλος): Κατσέλας 2, Σισμάνης 7 (1), Βλάχος 12 (3), Μπαταούλας 8 (1), Μαλούτας 4, Τσαμπούρης 7, Μίχος 2, Γκοβεδάρος, Καραγιαννίδης 4, Γεωργιάδης 4, Τσιάμης, Νικολάου 1.

Δείτε αποκλειστικά βίντεο στο Onsports TV.

Πρώτος στη λίστα της Μακάμπι ο Σφαιρόπουλος!
Πρώτος στη λίστα της Μακάμπι ο Σφαιρόπουλος!
Πολυτεχνείο: «Αστακός» η Αθήνα για την 45η επέτειο από την εξέγερση των φοιτητών
Πολυτεχνείο: «Αστακός» η Αθήνα για την 45η επέτειο από την εξέγερση των φοιτητών
Νίκησε την Ουρουγουάη με Νεϊμάρ η Βραζιλία (video)
Νίκησε την Ουρουγουάη με Νεϊμάρ η Βραζιλία (video)
Η Γκραν Κανάρια «τελείωσε» τον Σπάχια!
Η Γκραν Κανάρια «τελείωσε» τον Σπάχια!


Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies