NBA: Αγωνία για τον τραυματισμό του Κάρι – «Θα είμαι έτοιμος για το Game 4» (video)
screenshot

Εκτός από την ήττα από τους Σέλτικς, οι Ουόριορς αγωνιούν για τον Στεφ Κάρι που αποχώρησε τραυματίας.

Ο τραυματισμός του Στεφ Κάρι στην 4η περίοδο του αγώνα των Ουόριορς με τους Σέλτικς προκάλεσε μεγαλύτερη ανησυχία από την ήττα.

Ο ίδιος πάντως είναι αισιόδοξος ότι δεν είναι κάτι σοβαρό. Την πεποίθηση ότι θα είναι έτοιμος για το Game 4 των NBA Finals, παρά τον τραυματισμό του, εξέφρασε ο Στεφ Κάρι μετά τη λήξη του τρίτου αγώνα μεταξύ των Σέλτικς και των Ουόριορς που έληξε με νίκη (116-100) της Βοστώνης.

Σε δηλώσεις του ο Κάρι εμφανίστηκε καθησυχαστικός, λέγοντας: «Θα είμαι εντάξει. Προφανώς πονάω, αλλά θα είμαι καλά. Θα δούμε πώς θα αισθάνομαι αύριο, αλλά θα είμαι έτοιμος την Παρασκευή για το Game 4.

Είναι ένας παρόμοιος τραυματισμός με αυτόν που είχα στο Ντένβερ, αλλά και στους Σέλτικς στην κανονική περίοδο, αλλά όχι το ίδιο σοβαρός. Έτσι ένιωσα. Θα δούμε πώς θα αντιδράσει το πόδι μου. Δεν έχω πολλά πράγματα να πω. Δεν αισθάνομαι πάντως ότι θα χάσω κάποιο παιχνίδι. Θα εκμεταλλευτώ τις 48 ώρες που έχω μπροστά μου για να είμαι έτοιμος».

Euroleague: «Καταιγίδα» η Ρεάλ, εύκολα το 1-0! – Highlights και τηλεοπτικό πρόγραμμα
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: «Μπλόκο» της ΕΛΑΣ στη συγκέντρωση φίλων της «Ένωσης» στο ξενοδοχείο της ομάδας!
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Ο Τερίμ θα περιμένει τον Μπερνάρ μέχρι την τελευταία στιγμή
Παναθηναϊκός AKTOR: "Πληγώθηκε" από τα λάθη του και από τους διαιτητές και break η Μακάμπι