NBA: Πάλευε μόνος ο Γιάννης - Νίκη και ξεκάθαρο προβάδισμα για Ουόριορς (video)

Οι Σέλτικς πέρασαν από το Μιλγουόκι και ισοφάρισαν σε 2-2. Πάλευε χωρίς πολλή βοήθεια ο Γιάννης Αντετοκούνμπο - Στο 3-1 οι Ουόριορς που απέχουν μια νίκη από τους τελικούς της Δύσης

Οι Μπόστον Σέλτικς ανέκτησαν το πλεονέκτημα έδρας κερδίζοντας το κρίσιμο Game 4 της σειράς με τους Μπακς μέσα στο Μιλγουόκι με 116-108.

Πάλεψε, αλλά δεν είχε πολλή βοήθεια ο Γιάννης Αντετοκούνμπο, που μέτρησε 34 πόντους (6/11 βολές, 14/28 δίποντα, 0/4 τρίποντα), 18 ριμπάουντ, 5 ασίστ και 4 λάθη σε 41 λεπτά

Πλέον οι δύο ομάδες είναι στο 2-2, αλλά η Βοστώνη θα φιλοξενήσει το πέμπτο και αν χρειαστεί το έβδομο ματς της σειράς.

Μια νίκη από τους τελικούς της Δύσης απέχουν οι Γουόριορς. Χωρίς τον Στιβ Κερ, που διαγνώστηκε με κορωνοϊό λίγο πριν το τζάμπολ, επικράτησαν 101-98 των Γκρίζλις στο Όκλαντ, παρότι ήταν πίσω στο σκορ μέχρι το τελευταίο λεπτό της αναμέτρησης. Έτσι έφτασαν στο 3-1 και είναι πλέον πολύ κοντά στην πρόκριση.

Γιώργος Λυγγερίδης: Αγώνας μπάσκετ στη μνήμη του αστυνομικού - «Χρέος μας να τιμούμε τους ήρωές μας»
Η Μαρίνα Σάττι τραγουδά για πρώτη φορά live το «Ζάρι»
Λανσάρει το δικό του νερό ο Κριστιάνο Ρονάλντο
Conference League: Τα εισιτήρια του τελικού στην OPAP Arena - Πόσα θα πάρουν οι φιναλίστ