NBA: Απολαυστικός Αντετοκούνμπο, «διπλό» οι Μπακς στο Σικάγο (photos+video)

NBA: Μία σημαντική εκτός έδρας νίκη πήραν οι Μπακς, οι οποίοι επικράτησαν 118-112 των Μπουλς.

Μεγάλος πρωταγωνιστής για τους πρωταθλητές ήταν ο Γιάννης Αντετοκούνμπο, ο οποίος «μίλησε» στα κρίσιμα τελευταία λεπτά και έφερε το ροζ φύλλο αγώνα στο «συγκρότημα» του Μιλγουόκι.

Ο «Greek Freak» τελείωσε το ματς με 34 πόντους, ενώ κατέβασε 16 ριμπάουντ, είχε 5 ασίστ, 2 κλεψίματα και 1 τάπα σε 39 λεπτά που βρέθηκε στο παρκέ. Σημαντική ήταν και η παρουσία του Τζρου Χόλιντεϊ με 26 πόντους, αλλά και του Κρις Μίντλετον με 22 πόντους.

Για τους γηπεδούχους, πρώτος σκόρερ ήταν ο Λαβίν με 30 πόντους, τον ακολούθησε ο ΝτεΡόζαν με 29, ενώ 19 πόντους σημείωσε ο Βούτσεβιτς.

ΤΑ ΔΩΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 25-25, 53-57, 88-81, 112-118.

ΑΕΚ: «Συμπεριφορές προβοκατόρων προκαλούν ανυπολόγιστη ζημιά στην ομάδα μας»
Euroleague, Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός 77-69: Έμεινε από ενέργεια και η Μπάρτσα έκανε το 1-1
Λίβερπουλ: Συμφωνία με Σλοτ, αυτός ο αντικαταστάτης του Κλοπ
Euroleague: Ισοφάρισε η Μονακό τη Φενέρμπαχτσε μετά από ντέρμπι