NBA: Πάλευε μόνος του ο Αντετoκούνμπο - Ήττα για Μπακς (video)

NBA: Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο έκανε τρομερή εμφάνιση κόντρα στους Χόρνετς, σταμάτησε στους 43 πόντους, αλλά η ομάδα της Σάρλοτ ήταν αυτή που πήρε τη νίκη 114-106.

Τα «Ελάφια» μπήκαν καλά στον αγώνα, πήραν προβάδισμα στην πρώτη περίοδο, αλλά στην συνέχεια, ο «Greek Freak» βγήκε εκτός παιχνιδιού με συνεχόμενα φάουλ. Αυτό έδωσε την ευκαιρία στους Χόρνετς να κάνουν την ανατροπή και να πάρουν σημαντικό… κεφάλι στο σκορ μέχρι το τέλος του ημιχρόνου (47-41).

Στην 3η περίοδο ο Γιάννης Αντετοκούνμπο πάλευε μόνος του, κάτι που έδωσε την ευκαιρία στο «συγκρότημα» της Σάρλοτ να φτάσει τη διαφορά ακόμα και στο +17 (87-70), πριν την τελευταία… αντεπίθεση των Μπακς, που έφτασαν μέχρι και το -6 (106-100) δύο λεπτά πριν το τέλος.

Ωστόσο, οι Χόρνετς έδειξαν ψυχραιμία και καθαρό μυαλό στο τέλος, με αποτέλεσμα να πάρουν τη νίκη 114-106, με την οποία έφτασαν στο 21-19, ενώ αντίθετα, οι Μπακς έπεσαν στο 26-16.

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο τελείωσε τον αγώνα με 43 πόντους, 12 ριμπάουντ και 3 ασίστ, 1 κλέψιμο και 2 μπλοκ σε 37 λεπτά συμμετοχής. Ο Μίντλετον τον… ακολούθησε με 27 πόντους, 10 ριμπάουντ και 9 ασίστ και ο Πόρτις είχε 19 πόντους και 13 ριμπάουντ.

Μπαίνει στο χειρουργείο ο Έντσο Φερνάντες
ΑΕΚ: «Συμπεριφορές προβοκατόρων προκαλούν ανυπολόγιστη ζημιά στην ομάδα μας»
Euroleague, Μπαρτσελόνα - Ολυμπιακός 77-69: Έμεινε από ενέργεια και η Μπάρτσα έκανε το 1-1
Λίβερπουλ: Συμφωνία με Σλοτ, αυτός ο αντικαταστάτης του Κλοπ