NBA: «Σπάσιμο» έδρας και προβάδισμα για Μπακς (photos+video)

Με μια καταπληκτική εμφάνιση, οι Μιλγουόκι Μπακς επικράτησαν με 113-102 των Ατλάντα Χοκς και πήραν προβάδισμα, στους τελικούς της Ανατολής.

Οι Μπακς, πραγματοποίησαν μια σπουδαία εμφάνιση απέναντι στους Χοκς και έκαναν το 2-1 στους τελικούς της Ανατολής ανακτώντας το πλεονέκτημα έδρας.

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο παρότι έπαιξε με ενοχλήσεις στη γάμπα έκανε σπουδαία δουλειά με 33 πόντους (6/13 βολές, 12/19 δίποντα, 1/2 τρίποντα), 11 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 2 κλεψίματα, 1 τάπα και 4 λάθη σε 41 λεπτά.

Άξιος συμπαραστάτης, ο Κρις Μίντλετον καθώς είχε 20 από τους 38 πόντους του στην τελευταία περίοδο με 15/26 σουτ, καθώς επίσης 11 ριμπάουντ και 7 ασίστ.

Ο Γιανγκ είχε 34 πόντους με 12/23 σουτ, αλλά έμεινε άσφαιρος στην τελευταία περίοδο. Προσπάθησε ο Ντανίλο Γκαλινάρι με 18 πόντους, αλλά υστέρησε ο Μπόγκνταν Μπογκντάνοβιτς με 8 πόντους και 3/16 σουτ.

Το Game 4 θα γίνει τα ξημερώματα της Τετάρτης (3:30) και πάλι στην Ατλάντα.

Δείτε τα highlights:

Euroleague: «Καταιγίδα» η Ρεάλ, εύκολα το 1-0! – Highlights και τηλεοπτικό πρόγραμμα
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: «Μπλόκο» της ΕΛΑΣ στη συγκέντρωση φίλων της «Ένωσης» στο ξενοδοχείο της ομάδας!
ΑΕΚ – Παναθηναϊκός: Ο Τερίμ θα περιμένει τον Μπερνάρ μέχρι την τελευταία στιγμή
Παναθηναϊκός AKTOR: "Πληγώθηκε" από τα λάθη του και από τους διαιτητές και break η Μακάμπι