NBA: Εκδίκηση για Σέλτικς - Σε κακή μέρα ο Γιάννης (photos+video)

Σε μέτρια μέρα βρέθηκε ο Γιάννης Αντετοκούνμπο, με αποτέλεσμα οι Μιλγουόκι Μπακς, να γνωρίσουν την ήττα από τους Μπόστον Σέλτικς με 122-114.

Ο Έλληνας άσος αντιμετώπισε και πάλι προβλήματα από την άμυνα των Σέλτικς, προσπάθησε να αντιδράσει στην τρίτη περίοδο αλλά έπεσε πάνω στον εκπληκτικό Τέιτουμ που κράτησε την Βοστώνη μπροστά στο σκορ και σε διαφορές άνω των 10 πόντων.

Από το Μιλγουόκι ο Γιάννης Αντετοκούνμπο είχε 16 πόντους με 3/6 βολές, 5/9 δίποντα, 1/3 τρίποντα, 8 ριμπάουντ, 5 ασίστ σε 27 λεπτά συμμετοχής. Ο Μίντλετον είχε 19 πόντους, ο Χόλιντει 17 πόντους. Ο Θανάσης Αντετοκούνμπο είχε 12 πόντους με 0/1 βολή, 6/8 δίποντα, 0/3 τρίποντα, 5 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 1 μπλοκ σε 18 λεπτά συμμετοχής.

Για την Βοστώνη ο Τέιτουμ είχε 34 πόντους με 4/4 βολές, 9/11 δίποντα, 4/7 τρίποντα, 6 ριμπάουντ και 7 ασίστ, ο Σμαρτ 23 πόντους, ο Ουόκερ 21 πόντους.