NBA: Νέα ήττα για Μπακς, παρά την προσπάθεια των Giannis και Θανάση (photos+videos)

Οι Μιλγουόκι Μπας συνεχίζουν να προβληματίζουν, γνωρίζοντας την ήττα με 110-96 από τους Ράπτορς.

Νέα καλή εμφάνιση έκανε ο Γιάννης Αντετοκούνμπο, ο οποίος άγγιξε το «triple double», ο Θανάσης έδωσε ενέργεια από τον πάγκο, αλλά οι Μπακς υπέστησαν δεύτερη σερί ήττα από τους Ράπτορς με 110-96.

Τα «ελάφια» μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι, αλλά οι Ράπτορς κατάφεραν να περιορίσουν τον Giannis, με αποτέλεσμα η διαφορά στο πρώτο ημίχρονο να φτάνει τους 17 πόντους (41-58) στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Έτσι ξεκίνησε και η τρίτη περίοδος, αλλά η είσοδος του Θανάση Αντετοκούνμπο έφερε μια ενέργεια στους Μπακς, που άρχισαν να ροκανίζουν τη διαφορά.

Αλλά η ομάδα του Τορόντο διατήρησε το προβάδισμα και πήρε τη νίκη. Οι Μπακς γνώρισαν την πέμπτη σερί ήττα, με τον Γιάννη να αποβάλλεται με έξι φάουλ.

Για το Μιλγουόκι ο Γιάννης Αντετοκούνμπο σημείωσε 23 πόντους με 7/13 βολές, 8/16 δίποντα, 0/4 τρίποντα, 12 ριμπάουντ, 8 ασίστ, 2 κλεψίματα, ο Ντιβιτσέντζο 14 πόντους, ο Μίντλετον 13 πόντους ενώ ο Θανάσης σε 8 λεπτά είχε 5 πόντους με 1/2 βολές, 2/6 δίποντα και 3 ριμπάουντ.

Από το Τορόντο ξεχώρισε ο Πάουελ με 29 πόντους, ο Σιάκαμ με 27 πόντους και ο Βανβλίτ με 17 πόντους.

Τα δωδεκάλεπτα: 26-33, 41-58, 72-85,96-110.

Σπανούλης: "Είμαι περήφανος για τους παίκτες μου"
Παναθηναϊκός AKTOR: “Καθάρισε” το Περιστέρι και “σφράγισε” την πρωτιά με το μυαλό στη Μακάμπι
Ολυμπιακός: To ζεϊμπέκικο του Σωτήρη Αλεξανδρόπουλου (vid)
Τένις: Πρόκριση στα ημιτελικά της Βαρκελώνης για τον Τσιτσιπά