NBA: Νίκη για Μπακς - Θετικός Γιάννης (photos+video)

NBA: Τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη τους πέτυχαν τα ξημερώματα οι Μπακς, οι οποίοι επικράτησαν με 121-99 στην έδρα των Μάτζικ

Τα «ελάφια», με τον Γιάννη Αντετοκούνμπο να επιστρέφει, δεν αντιμετώπισαν μεγάλο πρόβλημα στο Ορλάντο, παίρνοντας από την αρχή το προβάδισμα και στην τέταρτη περίοδο ήταν εξαιρετικοί στην άμυνα με ένα επί μέρους σκορ 2-22!

Ο «Greek Freak», από την πλευρά του, αγωνίστηκε για 27 λεπτά, έχοντας 22 πόντους (8/16 σουτ), 6 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 2 μπλοκ και 1 κλέψιμο.

Σημαντικές βοήθειες στο σκοράρισμα για τους Μπακς ήρθαν από τους Μίντλετον και Πόρτις, οι οποίοι πέτυχαν από 20 πόντους.

Στο απέναντι στρατόπεδο, ξεχώρισαν ο Βούτσεβιτς με 28 πόντους και 13 ριμπάουντ και ο Γκόρντον είχε 21 και 8 ασίστ.