NBA: Ανατροπή και ξεκάθαρο προβάδισμα για Χιτ (video)

Η Βοστώνη προηγήθηκε ακόμα και με 17 πόντους, όμως το Μαϊάμι έκανε την ανατροπή και πήρε την νίκη με 106-101 και προηγείται πλέον με 2-0 στην σειρά των τελικών της Ανατολής

Οι Σέλτικς με ηγέτη τον Κέμπα Ουόκερ κυριάρχησαν στο πρώτο μέρος, προηγήθηκαν με 17 πόντους 60-43, πριν το 60-47 του πρώτου ημιχρόνου με την Βοστώνη να δείχνει πως έχει τον έλεγχο του αγώνα.

Αλλά όπως και στον πρώτο αγώνα της σειράς των τελικών, έτσι και τώρα οι Χιτ είχαν διάθεση για... ανατροπή.

Με άμυνα ζώνης «βραχυκύκλωσαν» τους Σέλτικς και με τους Ντράγκιτς-Αντεμπάγιο έκαναν την μεγάλη ανατροπή από την τρίτη περίοδο όταν και προηγήθηκαν με 77-84 στο τέλος της, ολοκληρώνοντας ένα επιμέρους σκορ 37-17 στο συγκεκριμένο διάστημα.

Από την Βοστώνη ο Ουόκερ είχε 23 πόντους, Τέιτουμ και Μπράουν από 21 πόντους. Για το Μαιάμι ο Ντράγκιτς πέτυχε 25 πόντους, ο Αντεμπάγιο είχε 21 πόντους και 10 ριμπάουντ, ο Ρόμπινσον 18 πόντους.