Έγραψε ιστορία ο Giannis με τη νέα «μαγική» του εμφάνιση (videos+photos)

Απίστευτα πράγματα από τον Giannis στο ματς των Μπακς με τους Χόρνετς

Με τον Γιάννη Αντετοκούνμπο να δίνει ακόμη μία... εξωπραγματική παράσταση, οι Μιλγουόκι Μπακς πέρασαν νικηφόρα από τη Σάρλοτ, διευρύνοντας σε 6-0 το αήττητο σερί τους και σε 52-8 το ρεκόρ τους στην Ανατολική Περιφέρεια του ΝΒΑ.

Τα «Ελάφια» επικράτησαν με 93-85 των Χόρνετς, οι οποίοι πάλεψαν για την ανατροπή, αλλά... υποκλίθηκαν στις προσπάθειες του Giannis, που σήκωσε μόνος του το βάρος της επίθεσης των Μπακς στην τελευταία περίοδο, οδηγώντας τους εκ του ασφαλούς στη νίκη.

Με το σκορ στο 86-83 υπέρ του Μιλγουόκι, ο «Greek Freak» σφράγισε τη νίκη με επτά διαδοχικούς πόντους του στα τελευταία δυόμισι λεπτά του αγώνα, ενώ στον... επίλογο «φόρτωσε» το αντίπαλο καλάθι με 14 πόντους. Συνολικά, ο MVP του περσινού πρωταθλήματος του ΝΒΑ είχε 41 πόντους, 20 ριμπάουντ, 6 ασίστ, 1 κλέψιμο και μόλις 3 λάθη σε 35 λεπτά συμμετοχής.

Για τους Χόρνετς, που βρίσκονται στην προτελευταία θέση της Νοτιοανατολικής Περιφέρειας, η αποψινή ήταν η 39η ήττα τους. Παράλληλα ο Greek Freak είχε για πρώτη φορά στην καριέρα του σε ένα ματς πάνω από 40 πόντους και 20 ριμπάουντ.