NBA: Συνέχισαν με νίκες Κλίπερς, Σέλτικς και Μάβερικς! (photos+videos)

Οι Κλίπερς έτρεξαν σερί νίκης στην 4η περίοδο και κράτησαν την έδρα τους κόντρα στους Σπερς, με 108-105.

Με τον Καουάι Λέοναρντ να έχει 22 πόντους και τον Πολ Τζορτζ να προσθέτει άλλους 19 οι Κλίπερς έτρεξαν σερί στην 4η περίοδο και νίκησαν τους Σπερς με 108-106. Το κάρφωμα του Λέοναρντ έδωσε προβάδισμα δύο πόντων στην ομάδα του 1:35'' πριν το τέλος, όταν έχαναν με 15 στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Το σουτ του Τζορτζ, με 13 δευτερόλεπτα να μένουν, έγραψε το 106-102 και «κλείδωσε» την νίκη.

Ο Μιλς προσπάθησε να το κάνει θρίλερ με ένα μεγάλο τρίποντο στο τέλος, αλλά δεν πρόλαβε να αλλάξει το αποτέλεσμα. Για τους ηττημένους ο Όλντριτζ είχε 27 πόντους και 9 ριμπάουντ, ενώ ο ΝτεΡόζαν είχε 26 πόντους και 5 ριμπάουντ.

ΠΑΟΚ: Αμφίβολος ο Ντεσπόντοφ για το ντέρμπι με τον Ολυμπιακό
Παναθηναϊκός AKTOR: Με το σώμα στο ΟΑΚΑ και το μυαλό στο Βερολίνο, 90-82 τον Προμηθέα
Το ανακοίνωσε ο Εμπαπέ: Φεύγει απ' την Παρί Σεν Ζερμέν!
Παναθηναϊκός AKTOR: Τρέλα από 11.000 “πράσινους”