ΝΒΑ: Πρώτο βήμα για Ουόριορς (video)

Οι Ουόριορς επικράτησαν δύσκολα 104-100 των Ρόκετς.

Ματσάρα έγινε στο πρώτο παιχνίδι των Ουόριορς με τους Ρόκετς, με την ομάδα του Γκόλντεν Στέιτ να παίρνει δύσκολα τη νίκη με 104-100 εν μέσω εκατέρωθεν διαμαρτυριών για τη διαιτησία.

Ο Κέβιν Ντουράντ με 35 πόντους (11/25 σουτ) μαζί με τον Ντρέιμοντ Γκριν που είχε 14 πόντους, 9 ριμπάουντ και 9 ασίστ ήταν οι κορυφαίοι για τους πρωταθλητές, ενώ ο Στεφ Κάρι βρέθηκε σε μέτρια μέρα. Ο Τζέιμς Χάρντεν είχε μεν 35 πόντους, αλλά με μόλις 9/28 σουτ για το Χιούστον, που ήταν άστοχο στα τρίποντα (14/47).

Το τρίποντο του Κάρι 24,4’’ πριν το τέλος έφερε το ματς στο +5 (103-98) φια τους Ουόριορς, αλλά μετά το κάρφωμα του Χάρντεν και το κλέψιμο στον Ντουράντ, οι Ρόκετς είχαν μια τελευταία ευκαιρία να πάρουν το ματς. Ωστόσο ο «μούσιας» αστόχησε σε τρίποντο (διαμαρτυρόμενος για φάουλ) και ο Πολ στη διεκδίκηση του ριμπάουντ το μόνο που κατάφερε ήταν να δεχτεί δεύτερη τεχνική ποινή στο ματς και να αποβληθεί, με το 104-100 να είναι το τελικό αποτέλεσμα.

Houston Rockets vs Golden State Warriors - Game 1 - Full Game Highlights | 2019 NBA Playoffs

Πρόθυμος να προπονήσει την Ελλάδα στο Προολυμπιακό Τουρνούα ο Ρικ Πιτίνο
Κρούσμα κορονοϊού στην Αταλάντα
Βγήκε από το Διαφάνι και εμείς τον εντοπίσαμε με τη γυναίκα της ζωής του
Ολυμπιακός - Αναντολού Εφες: Ενός λεπτού σιγή για τα θύματα του σεισμού (video+photos)

Σεισμός στη Σάμο: Τουλάχιστον 4 τραυματίες - Μεγάλες καταστροφές στο νησί

Σεισμός: Η στιγμή που ο «Εγκέλαδος» χτυπά την Τουρκία (videos)

Κορονοϊός: Ολικό κλείσιμο της εστίασης θα ανακοινώσει ο Μητσοτάκης

Σεισμός στη Σάμο: Αγωνία και εικόνες καταστροφής από τα 6,7 Ρίχτερ - Τσουνάμι «σάρωσε» το λιμάνι

Σεισμός ΤΩΡΑ στη Σάμο - Live Blog: Όλες οι εξελίξεις λεπτό προς λεπτό

Σεισμός Σάμος: Έπεσε εκκλησία – Η θάλασσα βγήκε στη στεριά (pics+videos)

ΣΕΙΣΜΟΣ ΤΩΡΑ: Τι πρέπει να κάνουμε κατά τη διάρκεια και μετά από ένα σεισμό

Σεισμός ΤΩΡΑ: Μεγάλες καταστροφές στην Τουρκία - Κατέρρευσαν κτήρια