Νικητής στην επική μονομαχία με τον Λίλαρντ ο Ντόντσιτς! (video)

Ο Λούκα Ντόντσιτς συνεχίζει να τρελαίνει το ΝΒΑ με αυτά που κάνει!

Ο Σλοβένος rookie που μόνο ως… rookie δεν παίζει αναδείχθηκε νικητής και στην τρομερή μονομαχία που έδωσε με τον Ντάμιαν Λίλαρντ κι οδήγησε τους Μάβερικς στη νίκη (102-101) επί των Μπλέιζερς!

Ο ηγέτης του Πόρτλαντ έκανε τρομερή τρίτη περίοδο, σημειώνοντας 8/8 σουτ και μετέτρεψε το 67-67 σε 78-92 αλλά οι Μαβς δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη!

Με πρωτοστάτη τον Ντόντσιτς και άξιο συμπαραστάτη τον Τιμ Χάρνταγουεϊ Τζ. (24π.) το Ντάλας επέστρεψε και τελικά πήρε τη νίκη, την οποία σφράγισε με το γκολ-φάουλ του πρώτου (έκανε το 102-99). Συνολικά το παιδί-θαύμα των «Μαβς» πέτυχε τους 13 από τους 28 πόντους (9/20 σουτ) του στην τέταρτη περίοδο, ενώ είχε ακόμα 9 ριμπάουντ και 6 ασίστ.

Όσον αφορά στον Λίλαρντ μέτρησε 30 πόντους (6/11τρ.) αλλά στο φινάλε αστόχησε, χάνοντας την ευκαιρία να δώσει στην ομάδα του τη νίκη.

Portland Trail Blazers vs Dallas Mavericks - Full Highlights | Feb 10, 2019 | 2018-19 NBA Season

Formula 1: «Άπιαστος» και πάλι ο Φερστάπεν! Άνετη νίκη και στο Sprint στο Grand Prix στο Μαϊάμι
Ρεάλ Μαδρίτης: Θέμα χρόνου η μαθηματική στέψη της στη LaLiga
Premier League: Με «τριάρα» συνεχίζει πρώτη η Άρσεναλ, νίκη «ανάσα» για τη Νότιγχαμ
Γιάννης Αντετοκούνμπο: «Ακόμα δεν μπορώ να τρέξω! Θα μου πάρει καιρό στο επίπεδο που θέλω»